Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Wydarzenia

Rycerze Kolumba spotkali się w Opocznie

poniedziałek, 29 listopada 2021 14:16 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Dzień formacji Rycerzy Kolumba przeprowadzony został w Opocznie. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób m.in. z Opoczna, Końskich, Wyśmierzyc, ale również z Rawy Mazowieckiej i Tomaszowa.

Dzień formacji Rycerzy Kolumba rozpoczął się od mszy świętej. W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie odprawił ją ks. Leszek Sokół, kapelan opoczyńskich Rycerzy Kolumba, wspólnie z księżmi, którzy w swoich parafiach opiekują się rycerską organizacją: ks. Robertem Sionkiem, ks. Gustawem Kaczkowskim i ks. Sławomirem Ogorzałkiem. Ks. Sławomir podkreśla, że nabożeństwo było okazją do rozważań na temat wartości Eucharystii w życiu człowieka. Jak wyjaśnia Robert Sędkowski, delegat rejonowy Rycerzy Kolumba, w spotkaniu w Opocznie wzięło udział kilkadziesiąt osób. To przedstawiciele rad w Opocznie, Końskich, Wyśmierzycach, Węgrzynie, Wrzosie, ale również osoby z Białej Rawskiej, Rawy Mazowieckiej i Tomaszowa. – W samym Opocznie Rycerze Kolumba pojawili się już 15 lat temu – mówi. Obecnie opoczyńska rada skupia 70 osób ze wszystkich parafii Opoczna, ale także kilku okolicznych z: Drzewicy, Białaczowa czy Poświętnego. – Rycerze Kolumba są pomostem między ludźmi dobrej woli a osobami, które potrzebują pomocy, które miały mniej szczęścia w życiu. My łączymy te grupy osób, starając się pomóc tym najbardziej potrzebującym, którzy czekają na takie wsparcie – mówi Jan Malik, opiekun Rycerzy Kolumba w diecezji radomskiej.

Po nabożeństwie Rycerze Kolumba spotkali się w dolnej części kościoła, gdzie przeprowadzona została konferencja dotycząca nauczania św. Jana Pawła II i błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Posłuchaj naszej relacji z tego wydarzenia: