Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Dziś jest: Środa, 24 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Organizatorzy Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszają na film

poniedziałek, 03 października 2022 15:47 / Autor: Klaudia Bzducha
Klaudia Bzducha

W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się specjalny pokaz filmu J. Garcia Colome "Medjugorje". To film, który pozwala dotknąć tajemnicy objawienia maryjnego. Seans w poniedziałek, 10 października o 18.15 w kinie Helios.

Jesus Garcia, reżyser mówi, że podczas pracy nad filmem jedna z widzących Mirjana Soldo powiedziała im: „W świecie, w którym telewizja i media mówią, że Bóg nie istnieje, to, co robicie, ma wielką wartość, ponieważ robicie to dla Jezusa Chrystusa. Wiem, że kto pracuje dla Jezusa Chrystusa, musi nieść bardzo wielki krzyż, za to dziękuję i modlę się za was”. Dodaje również, że oglądając „Medjugorje”, widz czasami czuje się bohaterem. - To doświadczenie, po którym łatwiej będzie Ci podejmować ważne decyzje w Twoim życiu - mówi Jesus Garcia.

Film "Medjugorie" przedstawia historię która miała miejsce 40 lat temu w małej wiosce w Bośni. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze   Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną. Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała  cały   świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie. Jak dodaje reżyser, film „Medjugorje” to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu.

Rezerwacji dla grup zorganizowanych można dokonać osobiście w kasie kina lub telefonicznie: 48 340 07 89; 722 382 333; 601 360 477. Cena biletu dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) - 15 zł.