Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk do młodych: rozwijajcie swoje życie i umacniajcie wiarę!

sobota, 25 listopada 2023 13:58 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Rozwijajcie swoje życie i umacniajcie wiarę – mówił do młodych biskup Marek Solarczyk, który celebrował Mszę świętą w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. W sobotę, 25 listopada odbyło się spotkanie w ramach Światowego Dnia Młodzieży, obchodzone na szczeblu lokalnym. Podobne spotkania w diecezji radomskiej odbyły się ośmiu miejscowościach m.in. w Końskich, Kozienicach i Szydłowcu.

- Będąc w Radomiu, jednoczymy się z pozostałymi ośmioma rejonami naszej diecezji oraz z całym Kościołem Powszechnym, bo młodzi przeżywają Światowe Dni Młodzieży w wymiarze lokalnym. Papież Franciszek w orędziu skierowanym na ten dzień, odniósł się do słów św. Pawła: „Weselcie się w nadziei”. My dzisiaj tutaj jesteśmy chcąc z nadzieją spojrzeć na to co jest w naszych rodzinach, parafiach i diecezji. Rozwijajcie swoje życie i umacniajcie wiarę – mówił bp Solarczyk.

- Dziękuję za waszą obecność. Jesteśmy tutaj, aby przyjąć ze zrozumieniem Słowo Boże. Wielką siłą dla nas jest Bóg. On kieruje do nas słowa: Jestem i chcę, aby twoje życie miało sens i wartość – mówił dalej bp Marek Solarczyk.

Po liturgii okolicznościową konferencję dla młodych wygłosił ks. Krzysztof Kołtunowicz, wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Małęczynie, który również świetnie odnalazł się na platformie społecznościowej dla młodych – TikTok. Działa tam jako ewangelizator. - Bóg w ciebie wierzy, nawet wówczas, kiedy ty w niego nie wierzysz. Nie bójcie się marzeń, nie bójcie się wsłuchiwać się swoje marzenia, bo Bóg pragnie waszego szczęścia – przekonywał ks. Kołtunowicz.

- Wirtualny świat różni się od rzeczywistego, ale nie obrażajmy się na niego, być trzeba być w tym świecie, bo młodzi tam są. Tak jak mówił papież Franciszek, zostawcie w nim ślad miłości. Nieście w nim przesłanie miłości, radości i Ewangelii. My jako chrześcijanie musimy dawać taki przekaz. Bądźmy w tym autentyczni, to znaczy żyjmy zgodnie z Ewangelią – zachęcał dalej młodzież.

W spotkaniu udział wzięły m.in. Aleksandra Drab i Klaudia Smorongiewicz z parafii Matki Odkupiciela w Radomiu. - Takie spotkania są potrzebne, bowiem integrujemy z młodymi ludźmi, pogłębiamy naszą wiarę i zbliżamy się do Boga – mówiły uczestniczki spotkania.

Organizatorami spotkania byli księża: Daniel Wiecheć z radomskiej katedry i Dominik Dryja z parafii Matki Odkupiciela w Radomiu. - Zaprosiliśmy młodzież do seminarium duchownego, które poświęcił św. Jan Paweł II. Papież-Polak wielokrotnie spotykał się z młodymi, organizował Światowe Dni Młodzieży. Zresztą takie spotkania są potrzebne, aby młodzież nie czuła się, że jest sama w Kościele. To taka pielgrzymka młodych przez ziemię pokazująca cywilizację życia – mówili duszpasterze.

Spotkania Światowego Dnia Młodzieży w diecezji radomskiej obchodzone były na szczeblu lokalnym w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Szydłowcu, w kościele św. Rodziny w Kozienicach, w sanktuarium maryjnym w Studziannie, w Solcu nad Wisłą, w kościele św. Mikołaja w Końskich, w kościele św. Barbary w Pionkach, oraz sanktuarium maryjnym w Skrzyńsku.