Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Pomóżmy misjonarzom! Niedziela „Ad Gentes”

środa, 21 lutego 2024 12:13 / Autor: Milena Brzyska
Foto: Papieskie Dzieła Misyjne
Milena Brzyska

W II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego 2024 r., w Kościele w Polsce obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku będziemy go przeżywać pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”.

II Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes, zwana również Niedzielą Misyjną, obchodzona jest w Kościele katolickim jako czas poświęcony misjom i ewangelizacji. Jest to czas refleksji nad wezwaniem do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom, zgodnie z poleceniem Chrystusa zawartym w Ewangelii Mateusza (Mt 28, 19-20): "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc ich zachowywać wszystko, co wam przykazałem".

Ważnym elementem tej niedzieli jest modlitwa za misjonarzy i ich dzieło, jak również za ludzi w różnych częściach świata, którzy jeszcze nie usłyszeli Ewangelii. 

- W II Niedzielę Wielkiego Postu mamy kolejny przystanek, na którym powinniśmy sobie przypomnieć o naszej odpowiedzialności za cały Kościół. - podkreśla ksiądz Bernard Kasprzycki, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji radomskiej. Dodaje też: - Naszym powołaniem jest nie tylko przyjmować łaskę Bożą, nie tylko cieszyć się Bożą miłością, ale również tę miłość dawać, dzielić się z innymi. Nie wszyscy pojedziemy na misję, ale możemy wspomagać naszych misjonarzy w tym wielkim dziele głoszenia dobrej nowiny na cały świat.

Od lat, ofiary zbierane do puszek w II niedzielę Wielkiego Postu stanowią jałmużnę na misje i są przeznaczone na wsparcie działalności polskich misjonarek i misjonarzy. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pomaga ponad 1700 misjonarzom pracującym w 99 krajach świata.