Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Zmarł Ks. kan. Florian Rafałowski, najstarszy kapłan Diecezji Radomskiej

wtorek, 16 kwietnia 2024 13:18 / Autor: ks. Stanisław Piekielnik
Foto: FB / Parafia Magnuszew
ks. Stanisław Piekielnik

W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku zmarł Ks. kan. Florian Sylwester Rafałowski, emeryt, najstarszy kapłan Diecezji Radomskiej. Zmarł w 93. roku życia i 67. roku kapłaństwa.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie, w piątek, 19 kwietnia, o godz. 11.00.

Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

 

Ks. kan. Florian Sylwester Rafałowski urodził się 14 marca 1932 roku w Pińsku na Kresach Wschodnich, a ochrzczony został w parafii Szewna koło Ostrowca. W 1940 r. wysiedlony z mamą i trzema braćmi w głąb Związku Sowieckiego, do Kazachstanu. Do Polski wrócili po sześciu latach. Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w Sandomierzu, gdzie święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1957 roku.

Pełnił posługę wikariusza w parafiach: Starachowice - Wszystkich Świętych, Lasocin, Osiek, Iwaniska, Radoszyce, Kozienice - Świętego Krzyża i Skarżysko-Kamienna - św. Józefa.

Był proboszczem w parafii: Łękawica, Wygoda, Bedlno, Chotcza i Magnuszew.

Od 2007 roku przebywał na emeryturze i posługiwał w parafii w Magnuszewie.

 

+ Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. +