Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Z Magdą Steczkowską konecczanie świętowali urodziny św. Jana Pawła II

poniedziałek, 20 maj 2024 09:27 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Parafia św. Mikołaja w Końskich
Marcin Prejs

Wspaniały koncert w koneckiej kolegiacie, a przed kościołem papieskie kremówki.

104. rocznicę urodzin Karola Wojtyły świętowali w niedzielę konecczanie. Specjalnie dla nich w koneckiej kolegiacie wystąpiła Magda Steczkowska. W czasie koncertu artystka zaprezentowała głównie pieśni napisane na podstawie życia i testamentu św. Jana Pawła II. Słuchacze mieli przyjemność posłuchać takich utworów jak: „Twoja miłość jak ciepły deszcz”, „Przeźroczysty”, „Ofiaruj się każdego dnia”, „Leżę krzyżem”, piosenkę we własnej aranżacji z telewizyjnego serialu „Rodzinka.pl” czy kompozycje napisane przez autorkę na cześć jej mamy oraz taty. Nie zabrakło również ulubionej pieśni św. Jana Pawła II, czyli „Barki” zaśpiewanej wspólnie ze wszystkimi zebranymi w kolegiacie.

W trakcie koncertu artystka dzieliła się opowieściami z jej osobistych spotkań z Janem Pawłem II. Opowiedziała m.in. o tym, jak z całą rodziną pojechała do Watykanu, gdzie przed pasterką odbywał się koncert kolęd i pieśni świątecznych zespołów z całego świata. – Mogliśmy wykonać, jak każdy zespół, jeden utwór. Pomyśleliśmy, że zagramy „Oj maluśki, maluśki”, bo to była ukochana kolęda Jana Pawła II. Po pasterce przybiega do nas ksiądz i woła nas, żebyśmy za nim poszli. Okazało się, że prowadzi nas do Jana Pawła II, który czekał na nas uśmiechnięty od ucha do ucha i powiedział: „O, to wy tak ładnie graliście” – wspominała Magda Steczkowska. Jan Paweł II pobłogosławił ich i wpisał się do rodzinnej kroniki, którą mieli ze sobą. – To jest najpiękniejsza pamiątka jaką mamy i najpiękniejsze wspomnienie – opowiadała artystka.

Wokalistce podczas recitalu towarzyszył wybitny pianista i kompozytor Adam Niedzielin. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem konecczan. A po występie mogli oni skosztować papieskich kremówek, które przygotowali uczniowie i nauczyciele II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

Koncert w koneckiej kolegiacie zorganizowała parafia św. Mikołaja w Końskich przy wsparciu samorządu Miasta i Gminy Końskie i pod honorowym patronatem burmistrza Krzysztofa Obratańskiego.