Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Oni uczą nas godności i szacunku do siebie

piątek, 24 maj 2024 16:28 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zakończyły się obchody Diecezjalnego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie zorganizowane zostało w Opocznie.

Obchody rozpoczęły się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Mszy świętej przewodniczył tu biskup radomski Marek Solarczyk. W swojej homilii mówił m.in. o wielkiej miłości, jaką opiekunowie otaczają osoby niepełnosprawne. Zebranym w kościele dziękował także za to, że są sercem Boga.

Jak wyjaśnia starosta Marcin Baranowski, Diecezjalny Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizowany został w Opocznie po raz trzeci.

Wspólnie z Powiatem Opoczyńskim organizatorem obchodów była Caritas Diecezji Radomskiej. Dyrektor ks. Damian Drabikowski.

Ważnym punktem obchodów było wręczenie tytułów „Człowieka o dobrym sercu”. Wyróżnienia co roku kierowane są do tych, którzy w sposób szczególny wspierają osoby niepełnosprawne. W tym roku tytuł odebrała m.in. Sylwia Kapusta, która już od kilkunastu lat pracuje jako pedagog i terapeuta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie.

Z kościoła uczestnicy obchodów przeszli w barwnym korowodzie do pobliskiego Zespołu Szkół Powiatowych, gdzie miało miejsce spotkanie integracyjne. W wydarzeniu jak co roku wzięły udział osoby z różnych stron diecezji.

Uczestniczący w wydarzeniu poseł Robert Telus podkreśla, że obchody są doskonałą okazją do tego, by dowartościować osoby niepełnosprawne.

Po spotkaniu integracyjnym i posiłku uczestnicy obchodów mieli również czas na wspólną zabawę. Diecezjalny Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych medialnie wsparło Radio Plus Radom.