Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Przed nami Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej

czwartek, 13 czerwca 2024 14:57 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Na początek Konecki Galop. W programie także integracyjny spacer w kierunku Nieba, ognisko patriotyczne, rajd rowerowy oraz festyn rodzinny.

Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej przeprowadzone zostaną po raz siódmy. Jak informuje ks. Tomasz Janicki, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich, uroczyste otwarcie cyklu wydarzeń nastąpi w niedzielę (16 czerwca) na Mszy świętej odprawionej w kolegiacie św. Mikołaja o godzinie 15. Po niej zespół Lumen z Poznania wystawi spektakl „Zamek wewnętrzny”. Jadnak już dzień wcześniej, czyli 15 czerwca, przy parafii MBNP w Końskich odbędzie się rowerowa impreza pod nazwą Konecki Galop. Od poniedziałku codziennie o godzinie 18 w parafii będzie można oglądać kolejne odcinki serialu „The Chosen”. W poniedziałek przy parafii odbędą się także rozgrywki piłkarskie.

Na wtorek zaplanowany został wieczorny spacer integracyjny. W środę przeprowadzony będzie rajd rowerowy do Węgrzyna. W czwartek ognisko patriotyczne, a w piątek wieczór uwielbienia. Zwieńczeniem Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie niedzielny (23 czerwca) festyn rodzinny. Odbędzie się on przy parafii MBNP. Początek o godzinie 14. W programie m.in. występy na scenie, loteriada, pokazy. Nie zabraknie także kiełbasek z grilla oraz pieczonego dzika. Całość zakończy koncert zespołów Gospel Radom i Prefekt.

Wspólnie z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy wydarzenia organizują koneccy Rycerze Kolumba.