Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Zmiany personalne duchowieństwa w Diecezji Radomskiej

wtorek, 18 czerwca 2024 12:03 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Bp Marek Solarczyk wręczył nominacje neoprezbiterom, posyłając ich na pierwsze parafie. Nominacje otrzymali również nowi proboszczowie, wikariusze zmieniający parafie oraz księża odchodzący na emeryturę. Uroczystość odbyła się w w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomu.

ODCHODZĄCY NA EMERYTURĘ

1. Ks. Marian Czajkowski, proboszcz par. pw. Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym
2. Ks. Janusz Kępczyński, proboszcz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Tczowie
3. Ks. Daniel Kobierski, proboszcz par. pw. św. Leonarda w Mircu
4. Ks. Zbigniew Kołton, proboszcz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Zaborowicach
5. Ks. Stanisław Kosowicz, proboszcz par. pw. Matki Odkupiciela w Radomiu
6. Ks. Jan Ścipniak, proboszcz par. pw. św. Antoniego Padewskiego w Sarnówku Dużym
7. Ks. Bogusław Żyła, proboszcz par. pw. św. Barbary w Krasnej, dziekan dekanatu czarneckiego

ADMINISTRATORZY I PROBOSZCZOWIE

1. Ks. Marcin Dziemba, mianowany administratorem par. pw. św. Antoniego Padewskiego w Sarnówku Dużym
2. Ks. Grzegorz Głąb, mianowany proboszczem par. pw. Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym
3. Ks. Witold Gładyś, mianowany administratorem par. pw. Matki Bożej Anielskiej w Cecylówce
4. Ks. Mirosław Jakubiak, (z Administratora na Proboszcza) par. pw. św. Małgorzaty w Chybicach
5. Ks. Wiesław Janowski, mianowany administratorem par. pw. Wniebowzięcia NMP w Goryniu
6. Ks. Rafał Jaworski, (z Administratora na Proboszcza) par. pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie
7. Ks. Sylwester Jończyk, mianowany administratorem par. pw. św. Wawrzyńca w Sieciechowie
8. Ks. Tomasz Kośla, mianowany proboszczem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Tczowie
9. Ks. Grzegorz Lipiec, mianowany proboszczem par. pw. Matki Odkupiciela w Radomiu
10. Ks. Tadeusz Mazur, mianowany proboszczem par. pw. św. Zygmunta w Szydłowcu oraz dziekanem dekanatu szydłowieckiego
11. Ks. Grzegorz Murawski, mianowany proboszczem par. pw. św. Leonarda w Mircu
12. Ks. Sławomir Ogorzałek, (z Administratora na Proboszcza) par. pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łękawicy
13. Ks. Piotr Ordowicz, mianowany administratorem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Zaborowicach
14. Ks. Mariusz Przybycień, mianowany administratorem par. pw. św. Wawrzyńca w Niekłaniu Wielkim
15. Ks. Andrzej Pyzik, mianowany administratorem par. pw. Świętej Trójcy w Chotczy
16. Ks. Tadeusz Rojek, mianowany administratorem par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wygodzie
17. Ks. Dariusz Szlachcic, mianowany proboszczem par. pw. św. Barbary w Krasnej oraz dziekanem dekanatu czarneckiego
18. Ks. Sławomir Szustak, mianowany proboszczem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Grzmucinie oraz NMP Królowej Polski w Kłonówku
19. Ks. Paweł Wołczyński, mianowany proboszczem par. pw. Matki Bożej Różańcowej w Bielisze
20. Ks. Jarosław Wypchło, (z Administratora na Proboszcza) par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie
21. Ks. Dariusz Zając, (z Administratora na Proboszcza) par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lubieni
22. Ks. Łukasz Zieliński, (z Administratora na Proboszcza) par. pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Czekarzewicach

URZĘDY I INNE ZMIANY

1. Ks. Jarosław Banasik, odwołany z funkcji wikariusza par. pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
w Skarżysku-Kamiennej
2. Ks. Krzysztof Bochniak, odwołany z funkcji rezydenta par. pw. św. Wacława w Radomiu, mianowany rezydentem par. pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu
3. Ks. Andrzej Czajkowski, odwołany z funkcji wikariusza par. pw. Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym
4. Ks. Mariusz Chamerski, mianowany Dyrektorem Wydziału Katechetycznego
5. Ks. Jan Chodelski, odwołany z funkcji proboszcza par. pw. Matki Bożej Różańcowej w Bielisze
6. Ks. Przemysław Chrzanowski, odwołany z funkcji rezydenta par. pw. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie
7. Ks. Damian Gajownik, odwołany z funkcji wikariusza par. pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu
8. Ks. Jarosław Kęska, podjęcie posługi duszpasterskiej we Francji
9. Ks. Szczepan Kowalik, odwołany z funkcji wikariusza par. pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu i podjęcie posługi w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie
10. Ks. Mirosław Maj, odwołany z funkcji proboszcza par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wygodzie
11. Ks. Mariusz Parszewski, odwołany z funkcji wikariusza par. pw. św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie i mianowany rezydentem w tej parafii
12. Ks. Wojciech Prawda, podjęcie posługi duszpasterskiej w Stanach Zjednoczonych
13. Ks. Marcin Sajnóg, podjęcie posługi duszpasterskiej we Włoszech
14. Ks. Zbigniew Ścierski, odwołany z funkcji proboszcza par. pw. św. Wawrzyńca w Niekłaniu Wielkim
15. Ks. Jarosław Zieliński, odwołany z funkcji Dyrektora Wydziału Katechetycznego oraz rezydenta par. pw. św. Pawła Apostoła w Radomiu, podjęcie posługi w Penitencjarii Apostolskiej

NEOPREZBITERZY

1. Ks. Piotr Auguścik, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie
2. Ks. Dawid Bukalski, mianowany wikariuszem par. pw. Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli
3. Ks. Marcin Dębowski, mianowany wikariuszem par. pw. św. Bartłomieja we Wsoli
4. Ks. Michał Gawęda, mianowany wikariuszem par. pw. bł. Władysława w Gielniowie
5. Ks. Mateusz Katanowski, mianowany wikariuszem par. pw. św. Mikołaja w Wysokiej
6. Ks. Jan Klimek, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu
7. Ks. Paweł Osiński, mianowany wikariuszem par. pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach
8. Ks. Jakub Szczepańczyk, mianowany wikariuszem par. pw. św. Łukasza w Radomiu
9. Ks. Filip Wincewicz, mianowany wikariuszem par. pw. św. Mikołaja w Końskich

WIKARIUSZE

1. Ks. Robert Białkowski, mianowany wikariuszem par. pw. św. Faustyny Kowalskiej w Groszowicach
2. Ks. Arkadiusz Czupryński, mianowany wikariuszem par. pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krępie Kościelnej
3. Ks. Marcin Dobek, mianowany wikariuszem par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie
4. Ks. Dominik Dryja, mianowany wikariuszem par. pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu
5. Ks. Patryk Golczyński, mianowany wikariuszem par. pw. Chrystusa Króla w Radomiu
6. Ks. Łukasz Gospodarczyk, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Skrzyńsku
7. Ks. Marcin Gregiel, mianowany wikariuszem par. pw. św. Stefana w Radomiu
8. Ks. Piotr Gruszka, mianowany wikariuszem par. pw. Opieki św. Józefa w Jedlni-Letnisko
9. Ks. Damian Janiszewski, mianowany wikariuszem par. pw. św. Bartłomieja w Opocznie
10. Ks. Kamil Kowalski, mianowany wikariuszem par. pw. św. Mikołaja w Końskich
11. Ks. Kamil Jan Kowalski, mianowany wikariuszem par. pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej
12. Ks. Piotr Kszczot, mianowany wikariuszem par. pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Skarżysku-Kamiennej
13. Ks. Łukasz Kutera, mianowany wikariuszem par. pw. Świętego Krzyża w Borkowicach
14. Ks. Paweł Łęcki, mianowany wikariuszem par. pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach
15. Ks. Władysław Mąkosa, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wawrzyńca w Kunicach
16. Ks. Rafał Mierzejewski, mianowany wikariuszem par. pw. św. Brata Alberta w Starachowicach
17. Ks. Mariusz Molenda, mianowany wikariuszem par. pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej
18. Ks. Paweł Męcina, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Nepomucena w Przysusze
19. Ks. Michał Nachyła, mianowany wikariuszem par. pw. św. Stanisława w Wierzbicy
20. Ks. Mateusz Nowak, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Nepomucena w Przysusze
21. Ks. Marek Pionka, mianowany wikariuszem par. pw. Narodzenia NMP w Błogiem
22. Ks. Kacper Piotrowski-Stajniak, mianowany wikariuszem par. pw. św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie
23. Ks. Norbert Piwnik, mianowany wikariuszem par. pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach
24. Ks. Robert Seweryn, mianowany wikariuszem par. pw. św. Katarzyny w Wieniawie
25. Ks. Łukasz Siek, mianowany wikariuszem par. pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu
26. Ks. Łukasz Sypuła, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława Kostki w Mniszku
27. Ks. Łukasz Szymański, mianowany wikariuszem par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu
28. Ks. Grzegorz Wrzochal, mianowany wikariuszem par. pw. św. Andrzeja Boboli w Bardzicach