Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

Audycje Radiowe

Piotr Leśnowolski: Mamy węgiel bardzo dobrej jakości

czwartek, 16 lutego 2023 16:30 / Autor: Klaudia Bzducha
Piotr Leśnowolski: Mamy węgiel bardzo dobrej jakości
fot. Radio Plus Radom
Klaudia Bzducha

- Węgiel, który jest dostarczany do Jedlni-Letniska posiada certyfiakty - mówił w audycji "Jedlnia-Letnisko na Fali", burmistrz Piotr Leśnowolski.

W ostatnich dniach strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisku otrzymali sprzęt specjalistyczny, zakupiony ze środków gminy i samorządu województwa mazowieckiego. - Mamy świadomość tego, jak dobrze musi być wyposażona straż pożarna, żeby móc być bardziej skuteczną i mieć szybki czas reakcji - mówił burmistrz.

Od 1 stycznia wzrosła wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jedlni-Letnisku. - Chcemy niejako w sposób finansowy zmusić mieszkańców do racjonalnego wykorzystywania odpadów zielonych. Niekoniecznie trzeba wkładać je do worków, żeby firma, która obsługuje naszą gminę, wywoziła te odpady do Radomia - dodał Piotr Leśnowolski.

Jedlnia-Letnisko dystrybuuje węgiel po konkurencyjnych cenach. Przypomnijmy, że mieszkańcy za tonę tego surowca muszą zapłacić 1790 zł. - Obecnie zdecydowaliśmy się zawiesić dostawy z Polskiej Grupy Górniczej, dlatego że mieszkańcy, którzy złożyli wniosek o zapotrzebowanie na węgiel, nie dokonali wpłat. Chciałbym również dodać, że mamy węgiel bardzo dobrej jakości. My, jako samorząd realizujemy projekt rządowy. Samorząd Gminy ani skład węgla w Gzowicach czy Słupicy, nie ma wpływu na pochodzenie tego surowca - mówił Piotr Leśnowolski.

W audycji "Jedlnia-Letnisko na Fali" rozmawialiśmy także o zakupie dodatkowego defibrylatora, który byłby dostępny dla mieszkańców w sytuacji nagłego zagrożenia życia i trwającym naborze do programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej", finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: