DIECEZJA RADOMSKA
Ubezpieczeni na ŚDM
W konferencji wziął udział ksiądz Mariusz Wilk – radomski koordynator ŚDM. Przedstawił historię, znaczenie ŚDM dla duszpasterstwa młodych oraz uświadomił partnerowi ubezpieczeniowemu rozmiar kościelnych wydarzeń. Szczególne znaczenie dla zgromadzonych miała informacja, dotycząca przyjmowania grup spoza Polski do poszczególnych diecezji, liczby uczestników zagranicznych oraz ich narodowości. Zaznaczony został także fakt, że wśród przyszłorocznych gości będą także wolontariusze oraz młodzież przebywająca na spotkaniu w ramach akcji Bilet dla Brata. Istnieje możliwość, że te osoby nie są ubezpieczone. Jak mówi sam koordynator ŚDM diecezji radomskiej, spotkanie było potrzebne. - Jako duszpasterze młodzieży zajmujemy się wieloma rzeczami i nie koniecznie myślimy o tak ważnej rzeczy jaką jest ubezpieczenie w zakresie tego wszystkiego, co mogłoby się wydarzyć. Dlatego bardzo się cieszymy, że osoby odpowiedzialne za ubezpieczenia w naszej diecezji poczuły potrzebę zwrócenia naszej uwagi na tę ważną rzecz, jaką jest ubezpieczenie ludzi młodych, którzy przyjjadą do nas i będą angażowani się w organizację Światowych Dni Młodzieży.
Dwudniowe spotkanie przyniosło już pierwsze ustalenia: - Tylko do naszej radomskiej diecezji przyjedzie kilka tysięcy młodych: zarówno z Europy zachodniej, jak też zza naszej wschodniej granicy, ale również z Afryki i Ameryki Południowej. Sytuacja ubezpieczeniowa jest dla każdej z tych grup inna. Trzeba więc przygotować odpowiednie oferty i TUW jest gotowe się tego podjąć. Ubezpieczenia obejmą też organizatorów i wolontariuszy. Oferta obejmie pierwszą część Światowych Dni Młodzieży, kiedy to nasi goście będą u nas w diecezjach. Ochronę ubezpieczeniową na czas pobytu w Krakowie zapewnia inny ubezpieczyciel. - wyjaśnia ksiądz Szymon Pikus – ekonom diecezji radomskiej.
Warto dodać, że diecezja radomska współpracuje z Towarzystwem od 15 lat. - Mieliśmy kilka znaczących szkód, które udało się z pomocą TUW-u zlikwidować. - dodaje ksiądz Szymon Pikus.
Uczestnikami spotkania byli księża ekonomowie z archidiecezji i diecezji: białostockiej, szczecińsko-kamieńskiej, warmińskiej, toruńskiej, płockiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, radomskiej, sandomierskiej, włocławskiej, zamojsko-lubaczowskiej zielonogórsko-gorzowskiej; opiekunowie ubezpieczeniowi tych diecezji oraz przedstawiciele centrali Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” z Warszawy.