DIECEZJA RADOMSKA
Niech nadzieja kwitnie!
Po raz piąty diecezja radomska włącza się do akcji "Pola Nadziei". Zasadzone jesienią żonkile, w Niedzielę Palmową będą sprzedawane przed kościołami, a dochód przeznaczony zostanie na pomoc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Akcja ma również uwrażliwić na cierpienie i przypomnieć, że rak stał się chorobą cywilizacyjną.
We wtorek, 17 października w diecezji radomskiej zainaugurowana została akcja "Pola Nadziei". Pierwsze sadzenie przeprowadzone zostało w radomskim "Agrotechniku". - To drobny gest, który pokaże naszą solidarność z osobami chorymi. Dobro naprawdę powraca. - zapewniają Paulina, Jakub i Ania:
Akcja odbywa się już po raz piąty, a wolontariusze z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu od początku aktywnie włączają się w sadzenie żonkili. - Mamy nadzieję, że młodzież będzie przekazywać dobre nawyki pomagania dalej. - mówi Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska - opiekun szkolnego wolontariatu:
Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie trwa sadzenie żonkili, natomiast główna kwesta odbędzie się w Niedzielę Palmową. We wszystkich parafiach wolontariusze Szkolnych Kół Caritas będą kwestowali z puszkami, żonkilami i żółtymi balonami. Dochód ze zbiórek przeznaczony zostanie na zakup niezbędnego sprzętu do wypożyczalni Caritas Diecezji Radomskiej. Dzięki ubiegłorocznej akcji udało się zebrać ponad 73 tys. zł. - W zbiórkę angażują się nie tylko Szkolne Koła Caritas - wymienia Iwona Stępniewska - koordynator akcji:
"Pola nadziei" mają budować wrażliwość na cierpienie wśród osób młodych. Celem akcji jest również pokazanie, że choroba nowotworowa staje się chorobą naszych czasów. Trzeba nauczyć się ją akceptować, a także radzić sobie z jej występowaniem. - wyjaśnia ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej:
Żonkil ma charakter symboliczny. Jest symbolem ludzi chorych na raka. Natomiast kolor żółty jest symbolem nadziei.
https://radioplus.com.pl/index.php/diecezja/26180-niech-nadzieja-kwitnie#sigProGalleria34e2831e8e