DIECEZJA RADOMSKA
Oazowe drogi odkrywania Boga
Rekordowa liczba dzieci i młodzieży bierze w tym roku udział w rekolekcjach oazowych w diecezji radomskiej. Z tej formy letniego wypoczynku skorzysta 1050 osób, o 250 więcej niż w 2017 roku. Dzisiaj w sanktuarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej odbył się tzw. "dzień wspólnoty" z udziałem kilku turnusów rekolekcyjnych.
Mszy świętej w sanktuaryjnym kościele Matki Bożej Ostrobramskiej przewodniczył i homilię wygłosił biskup Henryk Tomasik. - Dzisiaj modlimy się o to, by każdy z nas odkrył, że Kościół jest moim domem. Potrzebny jest entuzjazm wiary i troska, by jeszcze lepiej poznać Chrystusa - mówił ordynariusz radomski. Zachęcał, abyśmy troszczyli się o wiarę drugiego człowieka. - W ten sposób sami wzrastali w wierze. To naszego odkrywanie miejsca w Kościele - powiedział ksiądz biskup.
Na koniec mówił o jesiennym synodu o młodzieży w Rzymie. - Wiara, powołanie i młodzież. Trzy wartości nad którymi będą się zastanawiać księża biskupi z całego świata. Będziemy się modlić o to, aby to spotkanie ożywiło wiarę w nas wszystkich, by wzrosło poczucie odpowiedzialności za Kościół - mówił biskup Henryk Tomasik:
Ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie wyraził radość z liczby osób biorących udział w rekolekcjach oazowych. - To ponad tysiąc osób, o dwieście więcej niż w ubiegłym roku. To duży wzrost. Cieszymy się bardzo. Do tego trzeba dodać jeszcze 500 osób z Domowego Kościoła. Oaza to niezwykły czas przemiany – powiedział ks. Dukielski:
Anna Wierzbicka przebywa na oazie pierwszego stopnia w Dąbrówce nad Pilicą. - To wspaniały czas. Żal, że wszystko to co dobre, tak szybko się kończy. Odkrywamy samych siebie – powiedziała oazowiczka z Bielin Opoczyńskich. Kajetan Wójcik z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu powiedział, że rekolekcje zmieniły jego życie. - Dzięki wspaniałym ludziom ludziom jestem bliżej Boga. Odkryłem radość życia – powiedział uczestnik drugiego turnusu rekolekcyjnego:
Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych. Znakiem Ruchu jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż). Duchowość Ruchu Światło-Życie została wyrażona w „Drogowskazach Nowego Człowieka”. Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w 1954 roku. Założycielem Ruchu był ks. Franciszek Blachnicki.
https://radioplus.com.pl/index.php/diecezja/31998-oazowe-drogi-odkrywania-boga#sigProGalleria34caa4da59