Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Wszyscy chcą pomagać

czwartek, 08 maj 2014 14:09 / Autor: Radosław Mizera
Wszyscy chcą pomagać
Radosław Mizera

Powiększa się akcja "Pola Nadziei" w diecezji radomskiej, której celem jest pomoc osobom chorym na raka. Akcja, która jest koordynowana przez diecezjalną Caritas, została po raz pierwszy zainaugurowana jesienią ubiegłego roku. Przy szkołach i parafiach zostało posadzonych kilka tysięcy cebulek. Ze sprzedaży kwiatów zostaną pozyskane środki na zakup sprzętu i medykamentów niezbędnych do leczenia osób zmagających się z chorobami.

Do akcji przyłączyli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Na terenie szkoły odbyła się kwesta, której celem było wsparcie radomskiego hospicjum dla osób z nowotworami, a przede wszystkim uwrażliwienie środowiska szkolnego na problemy osób nieuleczalnie chorych. 

Żonkilowa akcja odbyła się również w szkole prowadzonej przez siostry Służki w Mariówce koło Przysuchy. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas otrzymały z diecezjalnej Caritas 150 cebulek żonkili. Siostra Teresa Czajkowska wykonała też żonkile z bibuły. Dodatkowo przygotowano kilkadziesiąt naklejek z hasłem akcji. Wolontariuszki z liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej przeprowadziły kwestę w parafii w Smogorzowie. Każdy, kto włączył się do akcji otrzymywał symboliczny żonkil. Dochód ze zbiórki "Wielkie Żonkilowe Pola Nadziei" w całości przeznaczony zostanie dla rodzin dzieci chorych na raka.
Iwona Stępniewska, koordynator akcji mówi, że co roku tysiące ludzi sadzi żonkile, które są symbolicznym aktem solidarności z chorymi na nowotwory. Dodała, że kampania przypomina o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy w trudnym dla nich kresie. Ideę programu jest pozyskanie funduszy, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na os nieuleczalnie chorych.