DIECEZJA RADOMSKA
Cały rok trzeba się modlić za zmarłych
niedziela, 01 listopada 2020 15:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/congerdesign

Elżbieta Warchoł
Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych, jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny.
Tradycją jest w tych dniach nawiedzanie grobów osób, które odeszły już do wieczności. W tym roku ze względu na pandemię od 31 października do 2 listopada zostały zamknięte cmentarze. Nie możemy stanąć nad grobami naszych bliskich, udekorować ich kwiatami czy zapalić świecy, ale możemy im ofiarować coś znacznie cenniejszego. Dar naszej modlitwy! Najważniejsza jest ofiara mszy świętej, cennym darem są wypominki. Zmarłym możemy też ofiarować dar odpustu. Modlitwa przede wszystkim:
Ofiarujmy zmarłym dar naszej modlitwy, nie tylko 1 i 2 listopada, ale przez cały rok.
CZYTAJ DALEJ
Studia podyplomowe z teologii - trwa nabór!
24 czerwca 2026, 06:38
Spotkanie z Ritą, świętą kobietą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych
19 czerwca 2026, 20:32
2027 rok będzie w Końskich rokiem ks. Marcelego Prawicy
19 czerwca 2026, 15:01
40 lat jak jeden dzień
19 czerwca 2026, 13:10
Dziewięciu nowych magistrów teologii
19 czerwca 2026, 08:30
Sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę
18 czerwca 2026, 15:48
Kwadrans dla Pasterza (19 czerwca 2026)
19 czerwca 2026, 12:12
25 lat kapłaństwa
17 czerwca 2026, 10:46
Fundacja Kolbe organizuje Festyn Rodzinny
17 czerwca 2026, 08:57
Kwadrans dla Pasterza (12 czerwca 2026)
12 czerwca 2026, 14:29
Rozpoczynają się Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej
12 czerwca 2026, 17:46
Zakopywanie Ewangelii
08 czerwca 2026, 17:14




