DIECEZJA RADOMSKA
43 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: Jedni pójdą w reżimie, inni duchowo
Trwają przygotowania do 43 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka pod hasłem "Maryja nadzieją rodzin" odbędzie się, tak jak w ubiegłym roku, w reżimie sanitarnym. Różne będą formy pielgrzymowania. To od przewodnika grupy zależy wybór trasy, logistyka czy noclegi.
Jak podkreśla ks. Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę - O szczegóły pielrzymowania należy pytać w parafiach. Księża przewodnicy mają dużą swobodę w wyborze trasy czy formie pielgrzymowania. Wiadomo, że w tym roku na Jasną Górę wyjdą wszystkie kolumny: dwie z Radomia, ze Skarżyska Kamiennej, Opoczna i Starachowic. By wybrać się na Jasną Górę trzeba być zdrowym, należy rozważyć wszystkie ewentualności. Na dziś wiadomo, że na Jasną Górę nie wyjdą 4 grupy z Radomia. W takiej sytuacji można uczestniczyć w Pielgrzymce Duchowej. To zaplecze modlitewne dla pielgrzymów. Każda parafia we własnym zakresie proponuje formy duchowego pielgrzymowania. Najważniejsza jest msza św., może być także różaniec, wysłuchanie konferencji duchowej czy Apel Jasnogórski - wyjaśnia ks. Mirosław Kszczot.
Pielgrzymka odbędzie się w reżimie sanitarnym. To znaczy, że noclegi wyłącznie w namiotach, grupy nie będą wchodziły na posiłki do miejscowości, nie będą się też ze sobą spotykały. Nie są też wskazane odwiedziny na trasie - zaznacza ks. Mirosław Kszczot:
43. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia, dzień wcześniej grupa z Kozienic, 7 sierpnia - kolumna skarżyska, 9 kolumna opoczyńska.