Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Serwulus
Dziś jest: Poniedziałek, 23 grudnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Dać świadectwo wiary na Przystanku Jezus

czwartek, 08 września 2022 13:15 / Autor: Klaudia Bzducha
Dać świadectwo wiary na Przystanku Jezus
Fot. Klaudia Bzducha/Radio Plus Radom
Klaudia Bzducha

Głoszenie Słowa Bożego, codzienna modlitwa i rozmowa - to elementy, które wpisane są w Przystanek Jezus. O swoim doświadczeniu opowiedziała Asia Kruk, animatorka Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

Asia Kruk, animatorka Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej uczestniczyła w tym roku w Przystanku Jezus. Pojechała tam pierwszy raz. - Kiedyś, gdy usłyszałam o tym wydarzeniu, pojawiła się myśl, że bardzo chciałabym tam pojechać, ale był to dla mnie pomysł nieosiągalny - mówi wolontariuszka.

Dodaje, że nie miała obaw w głoszeniu Słowa Bożego. - Żyję w środowisku, które wie, że jestem osobą wierzącą. Dodatkowo, uważam, że to, w jaki sposób zareagują na mnie inni, zależy ode mnie.

Na Przystanek pojechała z myślą, że ma służyć innym. - Miałam wątpliwości, czy to dobrze, że pojechałam na to wydarzenie, czy powinnam głosić innym Jezusa - mówi Asia Kruk.

Ważnym wydarzeniem dla animatorki była Adoracja Najświętszego Sakramentu. - Miałam myśl, że Jezus nie boi się mnie posłać do tych ludzi.

Formacja w Ruchu Światło-Życie, jak dodaje Asia, bardzo pomogła jej w ewangelizacji. - To jest takie niezastąpione doświadczenie, opowiadać o Jezusie, mojej relacji z Nim. Bycie animatorką pozwoliło mi na praktykę prowadzenia innych form rekolekcji. Myślę, że doświadczenie Boga jest niepodważalne, zaś opowiedzenie świadectwa jest umiejętnością, którą się nabywa.

Jak podsumowuje wolontariuszka, by głosić Słowo Boże, na pewno potrzebne są chęci. - Trzeba być otwartym na Ducha Świętego i na to, co chce nam w danym momencie zaproponować.

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną, która skierowana jest do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock. Powstał w 1999 roku, jako odpowiedź na potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock. Logo inicjatywy przedstawia krzyż, na kształt żagla wydętego przez wiatr. Nawiązuje on do białego krzyża stawianego po środku pola Przystanku Jezus na Przystanku Woodstock, który wyznacza miejsce spotkań i modlitwy.