DIECEZJA RADOMSKA
Diecezja radomska: program obchodów Dnia Dziecka Utraconego
Modlitwa i wsparcie rodziców, którzy przeżyli śmierć dziecka – tak będzie obchodzony Dzień Dziecka Utraconego w diecezji radomskiej. Centralne obchody będą miały miejsce w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku- Kamiennej i kościele Świętej Rodziny w Radomiu. Organizatorem jest Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej.
Ks. Krzysztof Bochniak, diecezjalny duszpasterz rodzin przypomniał, że 15 października będziemy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego, który jest poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci.
- Ten dzień zwraca uwagę na rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię jaką jest śmierć dziecka. W Kościele pragniemy nieść duchowe wsparcie rodzicom przeżywającym utratę dziecka, towarzysząc im w modlitewnym czuwaniu. Wasze dzieci są włączone do świętych dzieci Bożych i orędują za wami w niebie. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy różańcowej wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć dziecka wraz z całymi rodzinami i wszystkich ceniących wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci – zachęca ks. Krzysztof Bochniak.
Centralne obchody Dnia Dziecka Utraconego w Diecezji Radomskiej będą miały miejsce 15 października w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej. O godzinie 12.30 będzie celebrowana Msza św. w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka, a po liturgii odbędzie się modlitwa różańcowa przy Pomniku Dziecka Nienarodzonego. Tego samego dnia wierni będą się modlić w kościele świętej Rodziny w Radomiu. Msza św. będzie celebrowana o godzinie 18.00. Następnie zostanie odmówiona modlitwa różańcowa w kościele.
15 października jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. Statystyki wskazują, że około 10–15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem, z czego do 80% poronień dochodzi w pierwszym trymestrze ciąży.
Pierwszy raz Obchody Dnia Dziecka Utraconego zorganizowano w 1988 r. w Stanach Zjednoczonych. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. Statystyki wskazują, że około 10–15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem, z czego do 80% poronień dochodzi w pierwszym trymestrze ciąży.