Kwadrans dla Pasterza (29 maja 2026)
Zapraszamy na kolejny odcinek audycji "Kwadrans dla Pasterza". Z Biskupem Radomskim Markiem Solarczykiem rozmawia ks. Stanisław Piekielnik.
Bp Przybylski: Bądźcie w drodze, otwarci na Boże prowadzenie
W święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbyła się doroczna pielgrzymka kapłanów diecezji radomskiej. Konferencję i homilie wygłosił biskup Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, a spotkanie poprowadził Biskup Radomski Marek Solarczyk. Kapłani dziękowali za sakrament kapłaństwa oraz modlili się za kapłanów.
Będziemy zwycięzcami wtedy, gdy będziemy ofiarą
Dziękujemy za kapłaństwo każdego kapłana diecezjalnego i zakonnego, który pracuje w diecezji radomskiej - mówił bp Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy świętej w skarżyskiej bazylice, gdzie zgromadzili się księża na pielgrzymce z okazji święta Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.