Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

KULTURA

Badanie oferty kulturalnej biblioteki

poniedziałek, 28 czerwca 2021 07:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
Badanie oferty kulturalnej biblioteki
foto: MBP w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu organizuje sondaż dotyczący swojej obecnej i przyszłej oferty kulturalno-edukacyjnej. Jej zespół chce się między innymi dowiedzieć, na jakich wydarzeniach w mieście bywają radomianie i jak oceniają te przygotowywane przez Bibliotekę. Badanie będzie prowadzone dwutorowo: to internetowa ankieta (link do niej znajduje się na stronie internetowej biblioteki oraz na Facebooku) oraz spotkania w następujących terminach i miejscach:

  • 5 lipca (poniedziałek) o godz. 17:30 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12
  • 6 lipca (wtorek) o godz. 17:30 w Filii nr 6 przy ul. Kusocińskiego 13
  • 7 lipca (środa) o godz. 17:30 w Filii nr 16 przy ul. Baryckiej 2.

Organizatorom zależy na co najmniej dziesięcio-, a maksymalnie dwunastoosobowych grupach Zapraszają do nich przede wszystkim osoby w wieku 16-24 lata oraz 25-35 lat, a także obcokrajowców zadomowionych już w Radomiu ((wymagany komunikatywny język polski w mowie). Zgłoszenia do grup warsztatowych, które poprowadzi dr Monika Popow przez formularz udostępniony na stronie internetowej biblioteki i na Facebooku. Zajęcia są bezpłatne, a dla ich uczestników przewidziane są drobne upominki.

Wyniki badania będą przeanalizowane i opublikowane w sierpniu. W badaniu wezmą także udział inne placówi radomskiej kultury.

 Monika Popow – badaczka społeczna oraz badaczka kultury, stale współpracująca z instytucjami badawczymi w kraju i za granicą (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Badań Edukacyjnych, Europejskie Centrum Solidarności, instytucje kultury oraz sztuki, organizacje pozarządowe). Doktor nauk społecznych (doktorat „Wizerunki polskości w podręcznikach języka polskiego w gimnazjum. Krytyczna analiza dyskursu” obroniony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego). Laureatka Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska (2019), nagrody naukowej Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2016) oraz stypendystka Georg-Eckert-Institut - Leibniz-Institut für internationale Schulbuchforschung (2012). Zrealizowała – między innymi – następujące projekty badawcze: „Wybaczyć” (2020), „Czym jest solidarność 2019” (2019-2020; wspólnie z Anną Domańską) oraz „Proces uczenia się w doświadczeniu imigrantów” (2014-2019; Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).