Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

KULTURA

Waldemar Różycki. Pamiętamy!

wtorek, 03 października 2023 20:41 / Autor: Elżbieta Warchoł
Waldemar Różycki. Pamiętamy!
foto: Radio Plus Radom/Klub Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Był postawny, wysoki, z wielką kulturą osobistą i poczuciem humoru. Zawsze nienagannie ubrany. Waldemar Różycki. Odszedł od nas nagle, 3 października 2013 roku. To już 10 lat! 

Na koncert pt: W tonacji g-moll – światy równoległe zorganizowany 3 października 2023 roku przez Klub Łaźnia w Radomiu z okazji 10 rocznicy śmierci Waldmara Różyckiego przyszła najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi. Przyszli, bo pamiętają, bo wspominają, bo nie chcą zapomnieć! Na wieczór w blasku świec, ale nie wieczór pomnikowy i patetyczny złożyły się śpiew i muzyka. Wystąpiła Monika Świostek - sopran, zagrał Zespół Muzyki Dawnej Basso Continuo pod kierunkiem Ewy Bazelak. Potem rozśmieszał i wzruszał Grzegorz Molenda z gośćmi. To był słodko - gorzki wieczór z piosenkami poetyckimi i kabaretowymi. Tak jak lubił Waldemar Różycki.

Waldemara Różyckiego wspomina Ewa Gęga - Osowska, prezes Fundacji Ars Antiqua Radomiensis, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia:

Barbara Pikiewicz, razem z Waldemarem Różyckim uczestniczyła w kwestach organizowanych na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków cmentarza przy ul. Limanowskiego w Radomiu:

Wspomina Beata Drozdowska, dyrektor Klubu Łaźnia, w którym w ostatnich latach życia pracował Waldemar Różycki:

Waldemar Różycki (zm. 3.10.2013 roku) był Sekretarzem Miasta pierwszej kadencji samorządu (1990-1994), przez kolejne lata pełnił kierownicze stanowiska w Urzędzie Miejskim. Zajmował się szeroko pojętą promocją miasta. Dziedziną szczególnie mu bliską była kultura. Przyczynił się do popularyzacji zasług Marii Fołtyn w Radomiu. Aktywnie działał w Fundacji Ars Antiqua Radomiensis wspierając przez wiele lat organizację Międzynarodowych Festiwali Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. Czuwał nad przebiegiem wielu imprez miejskich. Cenił piosenki z mądrym tekstem oraz wykonawców tego gatunku. Był niestrudzonym ambasadorem savoir-vivre’u i kindersztuby.

W ostatnich latach aktywności związany z  Łaźnią - Radomskim Klubem Środowisk Twórczych i Galerią, gdzie dał się poznać jako dobry kolega i doświadczony organizator, chętnie dzielący się swoją wiedzą z innymi. Reżyser małych form scenicznych.