Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Gelazy I, papież
Dziś jest: Czwartek, 21 listopada 2024

KULTURA

O przemyśle zabawkarskim nie tylko w Radomiu. Spotkanie w Aptece Kultury

poniedziałek, 21 października 2024 12:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
O przemyśle zabawkarskim nie tylko w Radomiu. Spotkanie w Aptece Kultury
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Spotkanie z Anetą Popiel-Machnicką i Alicją Sztylko - autorkami publikacji pt: Mazowiecki przemysł zabawkarski XX wieku organizują Muzeum im. Jacka Malczewskiego wraz z Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek. Spotkanie odbędzie się 23 października 2024 roku w Aptece Kultury. Początek o godz. 14. Wstęp 1 zł. Liczba miejsc w Aptece Kultury jest ograniczona. Zapisy na wydarzenie - mailowo: a.lewandowska@muzeum.edu.pl

Muzeum im. Jacka Malczewskiego wraz z Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawekorganizują spotkanie z Anetą Popiel-Machnicką i Alicją Sztylko - autorkami książki pt: Mazowiecki przemysł zabawkarski XX wieku. Spotkanie odbędzie się w środę, 23 października 2024 roku w Aptece Kultury.  Bohaterki spotkania opowiedzą o pracy nad książką, która jest pionierskim opracowaniem, przybliżającym w bardzo przystępny sposób nieznany dotąd rozdział historii Mazowsza. Autorki skupią się zwłaszcza nad lokalnymi wytwórniami zabawek, działającymi w XX w Radomiu i okolicach.

Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane nie tylko kolekcjonerstwem, starymi zabawkami czy lokalną historią, ale też ciekawostkami związanymi z pracą nad tak mało znanym tematem, jakim jest historia przemysłu zabawkarskiego w Polsce. To również zaproszenie dla osób związanych z przemysłem zabawkarskim, które mogłyby opowiedzieć, dodać coś od siebie lub powspominać swoje własne historie. Autorki cały czas szukają materiałów, źródeł, wspomnień, które są na wagę złota.

Agnieszka Lewandowska z Muzeum im.Jacka Malczewskiego w Radomiu:

Spotkanie w środę, 23 października 2024 roku o godz. 14 w Aptece Kultury.