KULTURA
SMARKACZE - niebawem na dużej scenie!

MUSICAL 'SMARKACZE” - na ostatniej prostej przygotowań. Premiera spektaklu odbędzie się już w najbliższy piątek, 29 sierpnia o godz. 18:00. Na dużej scenie Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zobaczymy niezwykle utalentowane młode, rozśpiewane osoby. Reżyserką jest Aga Grębosz!
Musical zrealizowany został z udziałem dzieci i młodzieży z pracowni "Uwolnij Swój Głos" pod kierunkiem Agnieszki Grębosz aktorki, reżyserki, trenerki śpiewu. Patronem medialnym jest Radio Plus Radom. - Celem produkcji jest rozwój artystyczny młodzieży, promowanie młodych talentów, dostarczenie wrażeń artystycznych i przeżyć emocjonalnych zarówno młodym jak i dorosłym widzom. Spektakl zmusza widzów do zastanowienia się nad kondycją świata, porusza problemy takie jak: uzależnienie od smartfonów i Internetu, zaburzenia odżywiania, bullying (przemoc rówieśnicza), a także trudności dialogu pokoleniowego. „Smarkacze” to musical familijny, który oczaruje każdego widza przebojową muzyką, widowiskową choreografią oraz brawurową grą aktorską - mówi Aga Grębosz.
My odwiedziliśmy jedną z ostatnich prób. Przygotowaniom z mikrofonem w ręku przysłuchiwała się Magda Gliszczyńska - oto jej relacja..
Tekst: Filip Pikalski
Muzyka: Tomasz Wielechowski
Reżyseria, choreografia, scenografia: Aga Grębosz
Przygotowanie wokalne i opieka artystyczna: Kuba Kosiński
Asystent: Bartłomiej Wlazło
PREMIERA: 29.08.2025 r. godzina 18.00
WSTĘP Z ZAPROSZENIAMI
NASTĘPNE SPEKTAKLE (bilety dostępne w kasie Teatru Powszechnego w Radomiu lub na stronie internetowej Teatru):
30.08.2025 (sobota) – spektakl godzina 18.00
31.08.2025 (niedziela) – spektakl godzina 18.00
2.09.2025 (wtorek) – spektakl godzina 11.00
3.09.2025 (środa) – spektakl godzina 11.00
4.09.2025 (czwartek) – spektakl godzina 11.00
5.09.2025 (piątek) – spektakl godzina 11.00
6.09.2025 (sobota) – spektakl godzina 18.00
7.09.2025 (niedziela) – spektakl godzina 18.00
Oto krótka zapowiedź spektaklu:
Pewnego dnia, tuż na początku wiosny, znikają wszyscy dorośli. Dzieciaki zostają same próbując radzić sobie w nowej rzeczywistości. Wielu z nich organizuje się w grupy, aby łatwiej zdobywać jedzenie, plądrować sklepy i galerie. Na ulicach robi się niebezpiecznie, rządzą najsilniejsi. Właśnie w tym momencie poznajemy dwie główne bohaterki. Spektakl jest historią sióstr, które od radości z braku dorosłych, od zabawy i szaleństwa przechodzą w stan wielkiej rozpaczy i wyruszają w poszukiwaniu swoich rodziców. Jaką rolę odegra tajemniczy GB? Czy uda się uratować świat i odnaleźć dorosłych? Czy dorośli są w ogóle potrzebni? A może świat byłby lepszy bez dzieci?
WYSTĘPUJĄ:
Amelia Aderek
Lena Bogdańska
Iga Boniek
Jagoda Błaszczyk
Nadia Chutkiewicz
Milena Chrząszcz
Klaudia Drab
Nikola Drewin
Tosia Dziewierz
Hanna Kąsiel
Aniela Kustra
Róża Lipczyńska
Liwia Markiewicz
Franciszka Maszerowska
Wiktoria Mazur
Natalia Nowacka
Alicja Pijarska
Natalia Piwońska
Julia Szabat
Katarzyna Tyczyńska
Roksana Wolak
oraz gościnnie Kuba Kosiński



