PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM
Dzięki lotnisku czeka nas boom hotelowy
Wraz z budową portu lotniczego w Radomiu czeka nas boom hotelowy. Mówią o tym samorządowcy, którzy otrzymują wstępne zapytania w tej sprawie. Na zyski liczą również przedsiębiorcy.
Budowa płyty postojowej dla samolotów, dróg kołowania, terminala pasażerskiego oraz przedłużenie drogi startowej. To wszystko już niebawem rozpocznie się na lotnisku. Przypomnijmy, że do końca 2020 roku radomski port ma osiągnąć roczną przepustowość ponad 3 mln pasażerów. Ale już teraz samorządowcy z regionu radomskiego otrzymują zapytania dotyczące kupna działek pod budowę hoteli:
Waldemar Trelka, starosta powiatu radomskiego dodaje, że lotnisko przyczyni się do rozwoju cywilizacyjnego Radomia i całego regionu:
Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz mówi, że inwestycja na Sadkowie jest skazana na sukces. Wiele uwagi poświęcił również współpracy wojska z cywilnym portem lotniczym w Radomiu:
Europoseł Adam Bielan uważa, że port lotniczy w Radomiu przyczyni się do rozwoju całego regionu radomskiego:
Minister Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego:
Mariusz Szpikowski, prezes PPL "Porty Lotnicze" dodaje, że lotniskowa inwestycja w Radomiu jest bardzo sensowna:
Niebawem zostanie podpisana umowa na wydłużenie pasa startowego na lotnisku. Przypomnijmy, że w pierwszej fazie radomskie lotnisko będzie mogło wykonywać co najmniej 70 operacji dziennie i będzie funkcjonowało w formule 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Koszty budowy to ok. 425 mln zł. Lotnisko ma zostać oddane do użytku w pod koniec 2020 roku. Od maja nazwa portu to: Lotnisko Warszawa - Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976.