Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Już ponad 120 tys. odprawionych pasażerów od otwarcia lotniska

czwartek, 07 marca 2024 07:26 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W najkrótszym miesiącu roku na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono ponad 7,5 tysiąca osób. Pasażerowie podróżowali na trasach do Larnaki, Rzymu i Szarm el-Szejk. Od początku roku Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 14.878 pasażerów, a łącznie od uruchomienia portu czyli od końca kwietnia 2023 r. radomski port odprawił 120.541 podróżnych.

Dla portu w Radomiu skończył się sezon ferii zimowych, pierwszych po wznowieniu działania. Od początku przerwy zimowej województwa mazowieckiego, które w tym roku otworzyło sezon, aż do ubiegłej niedzieli, 25 lutego Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło aż 9.897 pasażerów. W najkrótszym miesiącu roku na lotnisku w Radomiu odprawiono łącznie 7.554 osób.

Wraz ze zmianą czasu, czyli pod koniec marca, w lotnictwie zmienia się siatka połączeń z zimowej na letnią. Partnerzy dotychczas współpracujący z lotniskiem – biura podróży i linie lotnicze, kontynuują współpracę przedłużając lub poszerzając swoją ofertę.

W rozkładzie na sezon Lato 2024 z lotniska w Radomiu zaplanowane są trasy obsługiwane w ramach rejsów regularnych przez PLL LOT do Rzymu, Prewezy, Tirany. Narodowy przewoźnik wprowadza też nowy kierunek – Ochrydę w Macedonii Północnej. Z kolei węgierski, niskokosztowy przewoźnik Wizz Air będzie kontynuował loty do Larnaki na Cyprze.

Oprócz połączeń regularnych w siatce lotów pojawią się też czarterowe. Biura podróży oferują wycieczki z wylotem z Lotniska Warszawa-Radom do Antalyi i Tirany. Coral Travel poinformowało, że w tym roku operowanie z Radomia zacznie wcześniej niż w ubiegłe wakacje. Wyloty na wczasy organizowane przez tego touroperatora możliwe będą już od 25 maja. Natomiast biuro Greckie Podróże podwoiło oferowanie z Lotniska Warszawa-Radom.

Działania touroperatorów to sygnał, że zainteresowanie pasażerów wakacyjnymi lotami z radomskiego portu systematycznie rośnie. Kształtowanie się siatki połączeń na każdym lotnisku to niekończący się proces. W przypadku rejsów czarterowych przewoźnicy mają większą elastyczność i mogą uruchomić połączenie krótko przed rozpoczęciem lotów, dlatego temat ostatecznej siatki połączeń z Radomia na lato 2024 jest cały czas otwarty – mówi Anna Dermont, Rzecznik Prasowy PPL.

(info: PPL).

 

Potworów dofinansowanie

ZAPRASZAMY DO NAS