PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM
Trwa I Kongres Radom Przyszłości
Rozpoczął się I Kongres Radom Przyszłości - w nowoczesnym terminalu lotniska Warszawa-Radom spotkali się naukowcy, przedsiębiorcy, politycy i samorządowcy. Dyskutują o różnych możliwościach rozwoju miasta.
I Kongres Radom Przyszłości to okazja do spotkania i rozmów o rozwoju gospodarczym Radomia i regionu, nowych miejscach pracy i nowoczesnych technologiach. W dyskusji biorą udział przedsiębiorcy oraz przedstawiciele świata nauki i administracji.
Na miejsce do debaty wybrano nowoczesny terminal Lotniska Warszawa - Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976. To stąd właśnie w przyszłym roku wystartują pierwsze samoloty. - To unikalna szansa na poznanie miasta i nowej inwestycji. Mamy się czym chwalić, a dzięki takim projektom, Radom staje się istotnym punktem na mapie kraju - chwali poseł Marek Suski:
Udział w Kongresie pozwoli na zapoznanie się̨ nie tylko z zagadnieniami dotyczącymi wpływu lotnisk na przestrzeń urbanistyczną miasta, ale również z analizą wpływu funkcjonowania tego typu inwestycji na rozwój regionu. - Musimy zatrzymać odpływ młodych ludzi do Warszawy czy za granicę. Zrobimy to tylko wtedy, jeżeli w Radomiu będą powstawały dobrze płatne miejsca pracy - mówi europoseł Adam Bielan:
Zdaniem starosty radomskiego Waldemara Trelki, lotnisko ma szansę stać się w przyszłości "kołem zamachowym" dla rozwoju gospodarczego nie tylko Radomia, ale także całego regionu:
Jak mówi Robert Kroplewski, dyr. działu strategii Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, na przemysł i transformację przemysłu w Polsce powinno się spojrzeć z poziomu mniejszych miast. - I z poziomu Radomia mamy taki pomysł, aby połączyć ekosystem naszych różnych miast, różnych przemysłów, różnych ośrodków innowacji. Tutaj stworzyć pewne centrum, również cyfrowe do rozwoju Radomia i tego ekosystemu. I z tej perspektywy chcemy mówić o całej Polsce i rozwoju przemysłu w Polsce - dodaje:
Kongres został objęty patronatem honorowym: Adama Bielana, posła do Parlamentu Europejskiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Partnerem strategicznym są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” oraz Lotnisko Warszawa-Radom. Partnerami wydarzenia: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polskie Linie Lotnicze LOT, Giełda Papierów Wartościowych oraz Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej.
Jutro drugi dzień kongresu.
https://radioplus.com.pl/index.php/lotnisko-sadkow/66062-trwa-i-kongres-radom-przyszlosci#sigProGalleria1a041d8501