Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard, król
Dziś jest: Piątek, 07 lutego 2025

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Przewoźnik zawiesił loty z Radomia

piątek, 31 stycznia 2025 07:54 / Autor: Radosław Mizera
Przewoźnik zawiesił loty z Radomia
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mamy komentarz Polskich Polskich Lotniczych.

Wizz Air zawiesił loty z Radomia do cypryjskiej Larnaki. Anna Dermont, rzecznik Polskich Portów Lotniczych liczy, że w bliskiej przyszłości przewoźnik ponownie otworzy trasę do Larnaki, gdy wzrośnie na nią popyt, czyli w sezonie wakacyjnym:

Anna Dermont dodaje, że lotnisko w Radomiu jest w fazie rozwoju i nadal buduje swoją pozycję na rynku, a decyzje o kontynuowaniu kierunków, które były uruchomione od 2023 roku w porcie w Radomiu ostatecznie leżą po stronie linii lotniczych, a nie zarządzającego portem - który - jak mówi rzecznik PPL - robi wszystko, żeby stworzyć przewoźnikom jak najlepsze warunki rozwoju.

- Zawieszenie trasy nie oznacza rezygnacji przewoźnika z tego kierunku, ani też, że nie pojawią się żadne nowe połączenia. Każdy przewoźnik podejmuje decyzje biznesowe w oparciu o analizę popytu i rentowności połączeń, a siatka podlega bieżącej optymalizacji. Analizowane są nowe możliwości operacyjne, w tym loty nocne, które mogłyby zwiększyć atrakcyjność lotniska. Jednocześnie współpracujemy z władzami Radomia nad rozwiązaniami, które mogą dodatkowo przyciągnąć linie lotnicze - mówi Anna Dermont.

PPL pracuje tez nad nową strategią sprzedażowo-marketingową, której celem jest dalsze wsparcie lotnisk regionalnych, w tym Radomia, poprzez aktywne działania promocyjne i współpracę na rynkach zagranicznych.

ZAPRASZAMY DO NAS