Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Serwulus
Dziś jest: Poniedziałek, 23 grudnia 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Kto dostarczy oprogramowanie dla radomskiej oświaty?

czwartek, 02 stycznia 2014 11:38 / Autor:
fot. www.psp17.radom.pl

Urząd Miejski w Radomiu ogłosił przetarg na dostawę i wdrożenie oprogramowania informatycznego do realizacji projektu zintegrowany system zarządzania oświatą na terenie Gminy Miasta Radomia. 

Jest to projekt, którego owocem będzie jednolite oprogramowanie w radomskich placówkach oświatowych. Będą miały do niego dostęp wydziały radomskiego magistrstu, odpowiedzialne za oświatę. - To poważne zadanie, zwłaszcza jeśli pamiętać, że wydatki na oświatę pochłaniają ponad 40 procent rocznego budżetu miasta, czyli wszystkich wydatków miejskich – mówi Sekretarz Miasta, Rafał Czajkowski, który przewodniczy zespołowi zadaniowemu i doradczemu do realizacji projektu. Koordynacja działań pozwoli na znaczne oszczędności, choćby przy zakupach bieżących, które dotąd każda szkoła dokonywała oddzielnie. Powszechne także staną się takie udogodnienia jak m.in. elektroniczny nabór do przedszkoli i szkół czy dostęp do elektronicznego dziennika lekcyjnego.
Teraz miasto czeka na oferty, z których najlepszą wybierze Wydział Teleinformatyczny Urzędu Miejskiego. - Spodziewamy się, że dzięki ogłoszonemu właśnie przetargowi pozyskamy takie oprogramowanie, które będzie w najwyższym stopniu spełniało oczekiwania związane z jego funkcjonowaniem. Konieczne było opracowanie bardzo szczegółowej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Ze względu na złożoność tego problemu, zdecydowaliśmy się w tej sytuacji na skorzystanie z tzw. dialogu technicznego – wyjaśnia Rafał Czajkowski, któremu podlega też Biuro Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim. - Polega to najogólniej rzecz biorąc na tym, że do współpracy przy tworzeniu specyfikacji zaprosiliśmy specjalistów, w tym przypadku programistów, dysponujących odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Procedurę tę zastosowaliśmy w naszym urzędzie po raz pierwszy, mamy nadzieję, że się to rozwiązanie sprawdzi – mówi Rafał Czajkowski.
Cały projekt kosztuje 5 842 500 zł. Prawie 5 mln zł pokryje Unia Europejska.