Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież

Wiadomości z Radomia

To tylko trening

21 sierpień 2019

Jutro w Radomiu zawyją syreny. 

Taksówkarz poza prawem

21 sierpień 2019

Chciał zarabiać na taksówce, ale nie miał do tego uprawnień. Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali w rejonie dworca kolejowego w Radomiu nielegalnego taksówkarza. 

Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało dziś kampanię wyborczą w Radomiu. 

Władze Radomia odkładają na razie budowę Radomskiego Centrum Kultury i chcą się zająć budową Amfiteatru. W ciągu najbliższych kilku tygodni miasto ogłosi konkurs architektoniczny na koncepcję przebudowy Amfiteatru. - To strategiczna inwestycja dla radomskiej kultury - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przez Radom przejadą rolkarze - w sobotę, 24 sierpnia w godzinach 20.00 - 22.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej od Żakowic do Gołębiowa II oraz z powrotem.

 

1000 bezpłatnych czujników czadu dla seniorów w wieku 65 + przekaże Gmina Miasta Radom w ramach drugiej edycji zadania pn.: "Przeprowadzenie kampanii o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla wśród radomskich seniorów, w tym zakup czujników czadu - CZAD – CICHY ZABÓJCA.

W sobotę otwarty MOPS

21 sierpień 2019

24 sierpnia (sobota) będzie czynny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Samorządy powiatowe w Przysusze, Białobrzegach i Grójcu są zainteresowane przywracaniem połączeń autobusowych w regionie radomskim. Chodzi o 33 linie o łącznej długości 1100 kilometrów. Dzięki nowym rozwiązaniom mają być przywracane zlikwidowane połączenia w małych miejscowościach, co ma przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.

Radom pożegnał architekta miasta i diecezji. Tadeusz Derlatka miał 79 lat.

Amfiteatr do przebudowy

21 sierpień 2019

Jego początki sięgają 1978 roku, kiedy to rozpoczęto prace budowlane. Stawiany siłami mieszkańców i załóg radomskich zakładów pracy ma teraz szansę na rewitalizację. Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" doczeka się przebudowy.

Lista PSL prawie gotowa

21 sierpień 2019

Mirosław Maliszewski jedynką do Sejmu w okręgu radomskim. Tuż za nim ma się znaleźć Dariusz Grabowski, popierany przez Ruch Kukiz'15. O mandat będą się również ubiegali: Adam Duszyk, Bogusława Jaworska, Artur Łepecki czy Agnieszka Stolarczyk. Ostateczną listę ludowcy przedstawią w najbliższy czwartek.

Radomscy policjanci zatrzymali dwie osoby w sprawie kradzieży biżuterii. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kobieta kradła biżuterię, a jej brat sprzedawał ją w lombardach. Mają na swoim koncie 11 takich czynów. Trwają kolejne czynności, a sprawa jest rozwojowa.

Funkcjonariusze Komisariatu II Policji w Radomiu zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli w sumie ok. 250 gramów marihuany.

Nie brakuje chętnych do korzystania z tężni solankowej na Obozisku. Pierwszy tego typu obiekt w mieście przyciąga tłumy, szczególnie w dni wolne od pracy.

Jolanta Hibner wystartuje jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Senatu w okręgu nr 50.

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie "Programu Wsparcia Radomskich Działkowców".

Strona 1 z 991
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4