RADOM
3 miliony z Unii dla Radomia
Kolejne pieniądze dla Radomia. Miasto otrzyma ponad 3 miliony złotych z Unii na szkolnictwo zawodowe oraz innowacyjne usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych i seniorów.
- Radom jako jeden z nielicznych wnioskodawców uzyskał najwyższą punktację. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dotyczącego doskonalenia zawodowego Radom uzyskał kwotę blisko 200 tysięcy złotych na to działanie. Mogę tylko pogratulować miastu, że pisze tak dobre projekty. - informuje Rafał Rajkowski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.
Projekt "Profesjonalny nauczyciel - fachowe kadry" polega na dodatkowych kursach dla nauczycieli z czterech radomskich szkół. - Dotyczy to studiów podyplomowych, dodatkowych kursów dla dwudziestu nauczycieli z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywieniowej, Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich. Z tych szkół dwudziestu nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje. Będą także finansowane staże u przedsiębiorców, żeby ci nauczyciele mieli nie tylko wiedzę teoretyczną, ale mogli też przekazać wiedzę praktyczną - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
Drugi projekt realizowany jest w ramach programu "Wiedza, Edukacja, Rozwój", a jego tytuł to "Chcemy pracować - innowacja w zakresie usług opiekuńczych dla osób zależnych". Do rozdysponowania będzie 30 grantów o maksymalnej kwocie 100 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych. - Informujemy o tym już dzisiaj, bo bardzo ważne jest, żeby nasze organizacje pozarządowe z Radomia mogły się do tego przygotować. Będziemy finansować mikroinwestycje i inkubacje nowych, zalążkowych pomysłów, w tym ich opracowanie, rozwiązanie oraz przetestowanie i upowszechnienie. Organizacje, które zajmują się osobami niepełnosprawnymi i starszymi mogą dostać dofinansowanie. Ten projekt musi być innowacyjny w skali całego kraju. - tłumaczy Jerzy Zawodnik.
W konkursie moją wziąć udział organizacje z całej Polski, ale projekt musi być zrealizowany w Radomiu. Warunkiem jest też, że przynajmniej 10% projektów musi być upowszechnionych w całym kraju. Umowa o dofinansowanie ma być podpisana w ciągu miesiąca. Po ogłoszeniu regulaminu miasto otworzy nabór wniosków. - Chcielibyśmy aby w roku 2017 te innowacyjne projekty dotyczące pomocy społecznej dla osób zależnych zostały zrealizowane - dodaje wiceprezydent Zawodnik.