Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

RADOM

Banki Spółdzielcze - ich rola i znaczenie

sobota, 11 czerwca 2016 09:56 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Banki Spółdzielcze - ich rola i znaczenie
Magdalena Gliszczyńska
„Banki spółdzielcze wobec wyzwań współczesnego rynku” - I Międzynarodowa Konferencja Naukowa z tego cyklu odbędzie się w Radomiu. Spotkanie zaplanowano w najbliższy wtorek,  14 czerwca w Auli Głównej Wydziału Ekonomicznego UTH.

Konferencję organizują: Katedra Polityki Ekonomicznej i Bankowości UTH w Radomiu, Katedra Bankowości i Finansów KUL Jana Pawła II, Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku. Celem konferencji jest pokazanie kondycji banków spółdzielczych, jaka jest ich rola, znaczenie, udział na rynku finansowym oraz wskazanie wyzwań. To także okazja do pokazania, jak duży wkład w kształceniu kadr dla sektora bankowego ma Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych UTH w Radomiu. Na ten temat z przewodniczącym konferencji prof. Janem Bednarczykiem dziekanem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych, Kierownik Katedry Polityki Ekonomicznej i Bankowości rozmawia Magda Gliszczyńska

Co będzie się działa i dlaczego warto wziąć udział – mówi dr Anetą Kosztowniak, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji Naukowej „Banki spółdzielcze wobec wyzwań współczesnego rynku”, adiunkt w Katedrze Polityki Ekonomicznej i Bankowości, Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych UTH w Radomiu.

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: BANKI  SPÓŁDZIELCZE  WOBEC  WYZWAŃ  WSPÓŁCZESNEGO  RYNKU

Miejsce obrad: Aula Główna Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu ul. Chrobrego 31, 26-600 Radom

Patronat Honorowy:     J.M. Rektor Prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik – UTH im. K. Pułaskiego w Radomiu; Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w Warszawie

Program:

9.30 - 10.00    Rejestracja uczestników w holu Auli Głównej

10.00 – 10.15    UROCZYSTE OTWARCIE KONFERENCJI I POWITANIE GOŚCI

10.15 – 10.30    Wręczenie odznaczeń

10.30 – 12.00        SESJA PLENARNA I – Przewodniczy - PROF. ZW. DR HAB. SŁAWOMIR BUKOWSKI  Marian Żukowski  (Prof. zw. dr hab., Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) „Banki spółdzielcze – nie jest tak źle jak mówią pesymiści, nie jest tak dobrze jak myślą optymiści”

Krystyna Majerczyk-Żabówka (Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych w Warszawie) „Stan organizacyjny i prawny sektora banków spółdzielczych w Polsce”

Marian Grzegorczyk (Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Przysusze) „Bariery w rozwoju banków spółdzielczych”

Czesław Swacha (dr inż., Prezes Zarządu Warszawskiego Banku Spółdzielczego w Warszawie) „Jak dążyć do poprawy konkurencyjności i efektywności działania banków spółdzielczych”

Eugeniusz Gostomski  (Prof. nadzw. dr hab., Uniwersytet Gdański) „Zmiany strukturalne i umacnianie się pozycji konkurencyjnej banków spółdzielczych w Niemczech”

Ryszard Lorek (Prezes Zarządu Spółdzielczej Grupy Bankowej, SGB-Bank S.A. w Poznaniu) „Nowy  model  bankowości  spółdzielczej”

Zdzisław Kupczyk (Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie) „Bankowość  spółdzielcza w Polsce”

11.30 – 12.00    Dyskusja

12.00 – 12.30  Przerwa kawowa/Konferencja prasowa

12.30 – 14.00     SESJA PLENARNA II – Przewodniczy  – PROF. ZW. DR HAB. MARIAN ŻUKOWSKI

Piotr Misztal (Prof. nadzw. dr hab., Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) „Znaczenie bankowości spółdzielczej w wybranych krajach członkowskich Unii Europejskiej”

Michał Krakowiak (Doradca Prezesa Zarządu KZBS w Warszawie) „Polskie banki spółdzielcze na tle europejskiego sektora bankowości spółdzielczej”

Anna Pyka, Janusz Cichy (dr inż., dr, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) „Sytuacja kapitałowa banków spółdzielczych na tle sektora bankowego”

Mariusz Hildebrand (Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor) „Dokąd zmierza rynek kredytowy”

Maciej Wojtaszek (Prezes Zarządu Bankowego Ośrodka Doradztwa i Edukacji w Poznaniu) „Rozwój kompetencji zawodowych jako czynnik wspierający realizację strategii banku”

Przemysław Balewski (Prezes Zarządu Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. w Łomży) „Novum Bank Enterprise a nowoczesne rozwiązania w bankach spółdzielczych”

13.30 – 14.00    Dyskusja

14.00 – 14.15         ZAMKNIĘCIE OBRAD

14.15         Poczęstunek w Auli Głównej