Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 25 listopada 2024

RADOM

Kolejna Akademia Onkologiczna w Radomiu

środa, 14 września 2016 10:22 / Autor: Weronika Chochoł
Kolejna Akademia Onkologiczna w Radomiu
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Jak przygotować się do badań obrazowych, jak powinno wyglądać żywienie w chorobie nowotworowej i jak dbać o relacje rodzinne relacje z nowotworem w tle. Na te i wiele innych pytań uzyskać będzie można odpowiedź podczas kolejnej Akademii Onkologicznej dla zmagających się z nowotworem oraz ich bliskich, organizowanej przez Radomskie Centrum Onkologii.

Tego typu spotkanie w szpitalu na radomskim Wacynie odbędzie się już po raz kolejny. Jak mówi Ewa Godlewska - dyrektor ds. PR Radomskiego Centrum Onkologii, Akademia Onkologiczna to sposób na poruszenie zagadnień, które dla pacjentów często są kłopotliwe: - Jest ogromna potrzeba edukacji pacjentów onkologicznych i ich rodzin:

Najbliższe spotkanie w ramach Akademii Onkologicznej odbędzie się w piątek, 30 września o godz. 16:00. Program spotkania:

  1. Jak przygotować się do badań obrazowych - ważne wskazówki dla pacjenta - Łukasz Pruszyński - Kierownik Zespołu Techników Medycznych Radomskiego Centrum Onkologii
  2. Żywienie w chorobie nowotworowej - mgr Ewa Ceborska - Scheiterbauer - trener i dietetyk w zakresie żywienia w onkologii
  3. Życie z chorobą nowotworową w relacjach rodzinnych i partnerskich - dr n. med. Mariola Kosowicz - Kierownik Poradni Psychoonkologii Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie.
  4. Możliwości terapeutyczne w Radomskim Centrum Onkologii, zasady przyjmowania pacjentów - prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski.

Jednym z prelegentów będzie Łukasz Pruszyński - Kierownik Zespołu Techników Medycznych RCO, który rozwieje wątpliwości dotyczące przygotowania do badań obrazowych:

Udział w Akademii jest bezpłatny. Do wysłuchania wykładów i zadawania pytań zaproszone są zarówno osoby zmagające się z chorobą nowotworową, jak i ich bliscy. Chęć udziału w spotkaniu należy zgłaszać drogą mailową, na adres: e.godlewska@onkologiaradom.pl, wysyłając imię i nazwisko osób, które w Akademii wezmą udział lub telefonicznie, pod numerem telefonu: 720 871 777. Do zapisów zachęca Ewa Godlewska:

Radomskie Centrum Onkologii od lipca 2016  leczy w ramach kontraktu z NFZ ubezpieczonych pacjentów. Według szacunków, rocznie Radomskie Centrum Onkologii jest w stanie przyjąć na leczenie w ramach radioterapii, brachyterapii i chemioterapii w trybie ambulatoryjnym 2 tysiące pacjentów. W ramach kontraktu szpital wykonuje teleradioterapię i brachyterapię, a także teleradioterapię i brachyterapię w ramach pakietu onkologicznego i chemioterapię ambulatoryjną w zakresie skojarzonym, wyjaśnia Zdzisław Ziółkowski - dyrektor operacyjny Radomskiego Centrum Onkologii:

Oprócz tego Centrum przyjmuje pacjentów w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie onkologii klinicznej, urologii i radioterapii. Jak podkreśla Zdzisław Ziółkowski - dyrektor operacyjny - RCO jest otwarte na pomoc na wielu płaszczyznach:

Radomskie Centrum Onkologii mieści się przy ul. Uniwersyteckiej 6.