RADOM
Nie będzie nowych miejsc pracy w Radomiu. Zerwano rozmowy z Airbusem
Radom nie będzie współpracował z francuskim koncernem Airbus Helicopters w ramach programu offsetowego.
W ramach offsetu Polska armia miała otrzymać 50 helikopterów Black Hawk 224 wartych ok. 14 mld złotych. W ramach umowy Polska miała wykonać inne zadania wynikające z ustawy offsetowej o tej samej wartości.
Radom miał być jednym z trzech miast, w którym w ramach tzw. Wyżyny Lotniczej miałby być projektowane lub produkowane niektóre elementy do francuskich śmigłowców.
Na ogłoszone wczoraj zerwane negocjacje z Francuzami zareagował podczas konferencji prasowej prezydent Radomia, Radosław Witkowski.
Nie było planu "B" ws. Wyżyny Lotniczej, w ramach której Radom miał współpracować a francuskim koncernem lotniczym Airbus Helicopters. Przyznał na konferencji prasowej prezydent Radosław Witkowski
Na temat współpracy Francuzów w Radomiu mówiono już podczas kampanii wyborczej w 2014 roku. Przed wyborami samorządowymi, ówczesny poseł PO Radosław Witkowski mówił, że „wielokrotnie spotykał się z przedstawicielami koncernu oraz rektorem UTH, prof. Zbigniewem Łukasikiem”. Współpraca z Airbus miała być „przełomowa jeśli chodzi o radomski rynek pracy” - mówił na konferencji prasowej 28 października Radosław Witkowski.
Wyżynę Lotniczą miały tworzyć ośrodki w Radomiu, Łodzi i Dęblinie.