RADOM
Praca dla osadzonych
Pomagają fundacjom, pracują w schroniskach dla zwierząt, czy dużych przedsiębiorstwach. 46% osadzonych w Polsce jest zatrudnionych. Praca to ważny aspekt resocjalizacji, o czym dziś przekonywano podczas sympozjum - Resocjalizacja przez pracę, które odbyło się w Areszcie Śledczym w Radomiu.
Okazuje się, że 46% osadzonych jest zatrudnionych. Praca to ważny aspekt życia, dla osadzonych stanowi powrót do normalności.
W zależności od popełnionego przestępstwa, długości wyroku, predyspozycji, osadzony ma szansę na podjęcie pracy. Może ona być prowadzona wewnątrz zakładu lub poza jego murami, może być odpłatna lub nieodpłatna. Ważne jednak, żeby była, ponieważ to znaczący element resocjalizacji – przekonywali dziś organizatorzy i prelegenci spotkania. Konferencję w radomskim Areszcie Śledczym zorganizowali: Służba Więzienna oraz Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, a skierowana była ona głównie do kierowników i pracowników jednostek penitencjarnych.
ppłk Elżbieta Jankowska – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej
w Warszawie
dr Andrzej Gołębiowski – Prorektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu
Dzisiejsza debata odbyła się z udziałem kontrahentów zatrudniających skazanych. Fundacja Dobry Duszek w Radomiu zatrudniała osadzonych, którzy pomagali przy przygotowywaniu posiłków dla najmłodszych – mówi Dorota Kacprowicz z Fundacji
Osadzonego zatrudnił także Grzegorz Bukowski – z Firmy KAREN SP Z O.O