Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Serwulus
Dziś jest: Poniedziałek, 23 grudnia 2024

RADOM

Zagłosuj na Budżet Obywatelski

poniedziałek, 15 maj 2017 13:07 / Autor: Monika Nowakowska
Zagłosuj na Budżet Obywatelski
Monika Nowakowska

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 185 propozycji. Wyboru najciekawszych spośród nich radomianie będą dokonywać do 14 czerwca.

– To święto społeczeństwa obywatelskiego. Zachęcam wszystkich do głosowania i dziękuję wnioskodawcom, którzy zgłosili swoje propozycje. Często są to małe projekty, ale ważne, bo rozwiązują problemy lokalnych społeczności. Jednocześnie po raz kolejny zapewniam, że budżet obywatelski w moim wydaniu, to budżet z gwarancją realizacji. Projekty, które uzyskają największe poparcie znajdą się w projekcie przyszłorocznego budżetu Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski:

Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosowanie polega na ocenie projektów poprzez zaznaczenie "X" na karcie do głosowania. Każdemu z nich można przyznać od 1 do 3 punktów. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów.

Głosować można w jednym z czterech stacjonarnych punktów: w Centrum Organizacji Pozarządowych – ul. Struga 1 od 7:30-19:00, w Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta – pok. 104 ul. Żeromskiego 53 Urząd Miejski w Radomiu, w Biurze Rady Miejskiej – ul. Moniuszki 9 oraz w Biuro Obsługi Mieszkańca – pok. 19 ul. Kilińskiego 30 Urząd Miejski w Radomiu 7:30-16:30.

Podobnie jak w poprzednich latach będzie też można głosować w mobilnych punktach na terenie całego miasta oraz przez internet. Szczegóły dostępne są na stronie www.konsultacje.radom.pl .

Do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zostało zgłoszonych 357 wniosków. Wszystkie zostały najpierw ocenione przez merytoryczne wydziały Urzędu Miejskiego, a następnie zajął się nimi Zespół Opiniujący. Część projektów została odrzucona z powodu nie ustalonej własności gruntów, przekroczenia maksymalnej kwoty 600 tys. złotych lub wykroczenia poza kompetencje Gminy Miasta Radomia. Niektóre projekty ze względu na podobną treść, zostały połączone w jeden wniosek. W ten sposób powstała lista 185 projektów, które znalazły się na karcie do głosowania. Zgłoszone Dotyczą one m.in. budowy placów zabaw, siłowni plenerowych, ciągów pieszych i rowerowych oraz poprawy estetyki. Są też pomysły dotyczące promocji miasta, czy projekty związane z umacnianiem lokalnej tożsamości radomian.