RADOM
(Ludzie) Mają moc!
Zgodnie przyznają, że moc otrzymują od otaczających ich ludzi, działają aktywnie na rzecz osób niepełnosprawnych, dają motywację innym mimo swoich problemów. Sylwetki dwóch radomian: Artura Wachowicza i Pawła Borowieckiego zamieszczone zostały w publikacji "Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością".
"Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością" – to najnowsze wydawnictwo Integracji. Jest to pierwsza w naszym kraju książka typu 'Who is Who”, dotycząca środowiska osób z niepełnosprawnością. Znaleźć w niej można 100 inspirujących wywiadów i pełnych mocy sylwetek. Sylwetki osób, które znaleźli się w publikacji wybrali dziennikarze i redaktorzy platformy medialnej Integracji (magazyn „Integracja”, portal www.niepelnosprawni.pl i redakcja filmowa) wspólnie z czytelnikami. Razem znaleźli innowatorów, mistrzów, artystów, celebrytów, szefów, zwycięzców – czyli osobowości, które wywierają pozytywny wpływ, są liderami zmian, zmieniają życie innych, mają wyjątkowy wkład w życie społeczne, dzielą się wiedzą i talentami, robią wiele z potrzeby serca, a także mogą być wzorami.
Jednym z bohaterów publikacji jest Artur Wachowicz, który kilka lat uległ wypadkowi rowerowemu. Teraz porusza się na wózku inwalidzkim, ale wypadek nie pozbawił go siły. Wraz z żoną wyruszył w podróż do trzynastu krajów Europy. Wyprawa pozwoliła sprawdzić, w jaki sposób są one przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak powiedział Artur Wachowicz wypadek zweryfikował znajomości i przyjaźnie, jednak ci, którzy nie odwrócili się od niego teraz dają motywację. Sam Artur Wachowicz mówi o sobie, że jest "internetowym motywatorem" i chociaż nie zawsze jest łatwo, to stara się dawać siłę swoim miłośnikom.
Anna Wachowicz - żona pana Artura - wspiera męża w każdej sytuacji, a teraz nie kryje dumy:
Z Arturem i Anną Wachowiczami zapoznać można się poprzez profile facebookowe: Tetrotrip i Artur Wachowicz oraz na kanale Youtube.
Paweł Borowiecki ma 31 lat i od urodzenia porusza się na wózku. Cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Pan Paweł nie zniechęca się jednak, a wręcz przeciwnie - aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Zawodowo jest pedagogiem w X Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Radomiu. Po pracy działa w Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy. Jak twierdzi nic nie dzieje się z przypadku, a każda osoba i wydarzenie ma wpływ na nasze życie. Rozumie również osoby, które utraciły sprawność i chce im pomagać, a swoją niepełnosprawność wykorzystywać jako przykład:
Więcej o działalności Stowarzyszenia Nowe Perspektywy znajdziecie tutaj.