RADOM
Nowy sprzęt za unijne pieniądze
Nowy, specjalistyczny sprzęt trafi wkrótce na oddział kardiologiczny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zakup zostanie dofinansowany z funduszy unijnych. Placówka otrzyma na ten cel ponad 1,5 miliona złotych.
– Gratuluję kolejnego, dobrze przygotowanego projektu, który został wysoko oceniony. Szpital ma swoje potrzeby i jestem przekonany, że to nie ostatni zakup, który zostanie sfinansowany z unijnych funduszy - mówił, podpisując umowę, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski:
Łączna wartość sprzętu, który wkrótce trafi na Oddział Kardiologiczny to prawie 2 miliony złotych. Będą to m.in. aparat RTG z ramieniem „C”, system telemetrii , który pozwoli na stałe monitorowanie EKG pacjenta, który może poruszać się po oddziale, nowoczesny echokardiograf, system Holter EKG i ciśnienia oraz stół do testów pochyleniowych. – Konsekwentnie zmieniamy Radom i cieszę się, że jest to odczuwalne także w obszarze ochrony zdrowia. Jestem przekonany, że ten nowy sprzęt poprawi bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców – powiedział prezydent Radosław Witkowski:
Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomniał, że to już kolejna inwestycja w szpitalu dofinansowana z funduszy unijnych:
– Kilka miesięcy temu podpisaliśmy umowę na wprowadzenie systemu e-usług, które mają znacznie usprawnić obsługę pacjentów. To projekto wartości 11,5 miliona złotych. Został tez złożony i obecnie jest oceniany wniosek na 11 milionów złotych dotyczący przebudowy centralnej sterylizatorni, remontów poradni specjalistycznych i zakupu kolejnego sprzętu. Przygotowujemy także wniosek dotyczący termomodernizacji budynków – wyliczał wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
- Chcemy podnosić jakość świadczonych przez nas usług - mówi dyrektor lecznicy Marek Pacyna:
Z zakupu specjalistycznego sprzętu cieszy się też dr Paweł Świgoń:
Oddział Kardiologiczny, który dzięki podpisanej dziś umowie wzbogaci się o nowy sprzęt, liczy 46 łóżek, w tym 10 intensywnego nadzoru kardiologicznego. W oddziale rocznie hospitalizowanych jest około 3 tysięcy pacjentów.