RADOM
Dzień otwarty pod napięciem w Elektroniku
Prezentacja sprzętów elektronicznych, wysokie napięcie i możliwość zapoznania się ze szkołą. W Zespole Szkół Elektronicznych odbył się dzień otwarty.
Elektronik zachęca przede wszystkim kształceniem praktycznym i kierunkami, na które jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy. W tym roku szkoła prowadzi nabór na: technika elektronika, informatyka, teleinformatyka, automatyka, mechatronika oraz technika urządzeń dźwigowych - to nowość.
- Jest to kierunek podyktowany zapotrzebowaniem firm - tłumaczy Anna Wieczorek, nauczyciela ZSE.
Konrad Witkowski, dyrektor szkoły przekonuje, że absolwenci Elektronika nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Wynika to nie tylko ze szkolenia praktycznego, ale również ze wspólpracy z firmami.
Uczniowie szkół, którzy odwiedzili dziś Zespół Szkół Elektronicznych mogli zobaczyć m.in. pokazy automatyki i robotyki, projektowanie i drukowanie obiektów 3D, sterowanie za pomocą telefonu, czy też pokazy urządzeń wysokiego napięcia - nawet do 2000 V. Opisuje Kacper Jędrasiewicz, uczeń ZSE:
- Przyszliśmy do tej szkoły, bo interesuje nas elektronika - mówi Patryk Raduski, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych.
W czasie nauki uczniowie sami konstruują niektóre urządzenia i układu - przekonuje Artur Nowocień, nauczyciel szkoły.
Gimnazjaliści chcą iść do Elektronika, bo to szkoła z dobrą renomą i pozwalająca rozwijać się w dziedzinach, które ich pasjonują.
Zespół Szkół Elektronicznych to placówka, która może poszczycić się jednym z najwyższych wyników, jeśli chodzi o nabory do szkół ponadgimnazjalnych.
W sobotę (24 marca) dzień otwarty w Elektroniku od 9 do 15.