RADOM
Poraniony, na uwięzi i bez jedzenia
Straż Miejska w Radomiu odebrała właścicielce psa. Zwierzę było skrajnie zaniedbane.
Ofiarą nieodpowiedzialności, a może nawet znęcania się był średniej wielkości pies maści biszkoptowej, który przebywał na posesji przy ul. Starokrakowskiej w Radomiu. - Przywiązany był sznurkiem o długości około 2 metrów do betonowego słupka. Jego schronieniem była szafka meblowa, nieocieplona i bez drzwiczek. Cały czas poruszał się we własnych odchodach, a miski wokół „budy” były puste. Dodatkowo na szyi miał przewiązaną rajstopę zakrywającą szeroką na około 4 centymetry głęboką ranę ciągnącą się na obwodzie całego karku. Wszystkie uszkodzenia ciała psa spowodowane były przez zaciśnięty sznur - to relacja z kontroli podwórka przez Ekopatrol Straży Miejskiej w Radomiu i pracownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
Właścicielka psa z pewnością naruszyła Ustawę o ochronie zwierząt, dlatego strażnicy wezwali na miejsce policję. Okazało się, że pies nie był też szczepiony i nigdy nie był pod opieką weterynarza. Pies został przewieziony do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Tam będzie przebadany i doprowadzony do zdrowia. Sprawą zajął się natomiast III Komisariat Policji w Radomiu.
Do interwencji doszło wczoraj. Tego samego dnia dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie dotyczące psa, który od jakiegoś czasu błąka się w okolicy bloku przy ulicy Maratońskiej 21 w Radomiu. Strażnicy odłowili psa. - Ustalono, że właścicielami psa są lokatorzy wynajmujący jedno z mieszkań bloku przy ulicy Maratońskiej 21. Strażnicy udali się pod wskazany adres. W lokalu nie zastano nikogo, a na podstawie informacji uzyskanych od sąsiadów ustalono, że właściciele psa spakowani opuścili kilka dni wcześniej swoje mieszkanie i odjechali nie podając nowego adresu. Psa porzucili pod blokiem. Nikt od tego czasu nie opiekował się psem, który błąkał się po klatce i wył - informuje Straż Miejska. Pies również trafił do schroniska.
Ekopatrol Straży Miejskiej apeluje do mieszkańców Radomia, aby w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących niewłaściwego traktowania zwierząt reagowali natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pod bezpłatnymi numerami 112 lub 997.