Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

RADOM

Liceum razem z uniwersytetem

wtorek, 15 stycznia 2019 09:09 / Autor: Jakub Szczechowski
Liceum razem z uniwersytetem
fot. XII LO
Jakub Szczechowski

Uczelnia będzie wspierać rozwój licealistów, a uczniowie być może w przyszłości staną się jej studentami. XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu podpisało umowę patronacką z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

 - Dzięki naszej współpracy z uniwersytetem zadbamy o jeszcze lepszy rozwój młodzieży i zdecydowanie podniesiemy jakość naszej oferty edukacyjnej. Patronat UTH to dla nas wielkie wyróżnienie i jednocześnie dowód na to, że jesteśmy szkołą z potencjałem, do której w nowym roku szkolnym zapraszamy wszystkich absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych - powiedział dr Radosław Lis, dyrektor XII LO przy ul. Osiedlowej 36 w Radomiu. 

 - Naszą misją edukacyjną jest opieka nad najzdolniejszą młodzieżą. Naszą uwagę zwróciły prowadzone w XII LO projekty i innowacyjne zajęcia, na których nauczyciele z zaangażowaniem i oryginalnością dzielą się z uczniami swoją wiedzą, rozwijając ich zainteresowania i pasje. Pan dyrektor Lis oraz zatrudnieni w szkole pedagodzy dbają o efektywne formy popularyzacji nauki. A takim inicjatywom uniwersytet zawsze będzie sprzyjał - powiedziała z kolei dr Anna Stachurska, dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego UTH. 

Uniwersytet wchodząc we współpracę z XII LO zwrócił uwagę na wieloletnie doświadczenie oraz potencjał i wysoką jakość prowadzonych działań organizacyjnych i naukowo-dydaktycznych. Patronat ma skutkować rozwojem dydaktyki i badań naukowych w obydwu podmiotach. Liceum ma poszerzyć ofertę zajęć edukacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Licealiści mają być lepiej przygotowani do matury. Będą mogli także blizej poznać UTH.  - Nasi licealiści myślą o prawie, medycynie, filologii angielskiej i niemieckiej, dzięki podjętej współpracy będą mieli już teraz okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych na różnych kierunkach uniwersyteckich oraz niejako zanurzyć się w życie uczelniane – mówi dr Radosław Lis. W planach są wspólne przedsięwzięcia edukacyjne.