RADOM
Hazard zabija
O zagrożeniach związanych z hazardem będą dyskutować uczestnicy ponadregionalnych konferencji naukowych, które organizuje Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan. 15 października konferencja odbędzie się w Radomiu.
Będą one organizowane w Szczytnie, Elblągu, Kaliszu, Radomiu oraz Rzeszowie przy współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 października w Radomiu.
Konferencja w Radomiu będzie adresowana do przedstawicieli urzędów państwowych oraz samorządu terytorialnego zobowiązanych do realizacji zadań związanych z ochroną zdrowia, organizacji pozarządowych prowadzących działania w zakresie profilaktyki i terapii uzależnień, przedstawicieli takich grup zawodowych jak: lekarze, pielęgniarki, policjanci, strażnicy
miejscy, pedagodzy i nauczyciele. Uczestnictwo w konferencji będzie bezpłatne. Monika Łochowska- Maj z Karanu informuje, że konferencja będzie przedstawiała najnowszą wiedzę dotyczącą badań epidemiologicznych, prezentowała zasoby instytucjonalne i osobowe z zakresu profilaktyki i leczenia uzależnień behawioralnych z uwzględnieniem regionu w którym odbywa się konferencja. Będą ponadto prezentowane metody pracy w zakresie profilaktyki i leczenia uzależnień behawioralnych. Konferencja będzie zawierała także krótki moduł seminaryjno-dyskusyjny mający na celu określenie lokalnych potrzeb oraz kierunków działań sprzyjających rozwiązywaniu problemów związanych z uzależnieniami behawioralnymi. W panelu dyskusyjnym wezmą udział przedstawiciele grup reprezentujących różne zawody i organizacje. W trakcie konferencji zostaną także zorganizowane krótkie warsztaty dla realizatorów programów profilaktycznych.
Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuję się pomocą dzieciom, młodzieży oraz rodzinom w tym osobom uzależnionym i ich bliskim. Stowarzyszenie prowadzi m. in poradnie leczenia uzależnień, ośrodki readaptacyjne dla osób uzależnionych, bezpłatną infolinię 800 120 289 oraz grupy wsparcia dla rodzin osób uzależnionych.