Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Willibrord, biskup
Dziś jest: Czwartek, 07 listopada 2024

RADOM

Stop wadom postawy i wadom logopedycznym - ruszają bezpłatne badania

środa, 13 sierpnia 2014 12:44 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Stop wadom postawy i wadom logopedycznym - ruszają bezpłatne badania
Magdalena Gliszczyńska

W Radomiu ruszają bezpłatne badania wad postawy u dzieci i wad logopedycznych. W sumie z każdego projektu będzie mogło skorzystać po 400 osób - dzieci w wieku od 4 do 18 lat - zdrowych i niepełnosprawnych.

Badania organizuje fundacja „Podwójne Szczęście”. - Chcemy, by w Radomiu powstało Centrum Rehabilitacyno-Diagnostyczne, dzięki któremu wielu rodziców wraz ze swoimi dziećmi nie musiałoby jeździć do Warszawy, aby uzyskać specjalistyczne badania i właściwą diagnozę, pod kątem wady postawy, a co za tym idzie faktyczną pomoc dla swoich dzieci – mówi prezes fundacji Marta Grylak. Stąd też pomysł na przygotowanie projektu: „Mówimy stop WADOM POSTAWY U DZIECI”. Zapisy już ruszyły, z tego projektu będzie mogło skorzystać ponad 400 dzieci niepełnosprawnych i zdrowych w wieku od 4 do 18 lat. - Wysokiej klasy specjalista przeprowadzi badania wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na terenie Radomia. W projekcie może wziąć udział 400 dzieci, zarówno zdrowych jak i niepełnosprawnych. Termin rozpoczęcia badań 20.08.2014 – zaprasza Marta Grylak.

Równolegle rusza drugi projekt „DIAGNOZA LOGOPEDYCZNA U DZIECI”. I tu podobnie w planach jest przebadanie około 400 dzieci w wieku od 4 do 18 lat zdrowych i niepełnosprawnych. Realizacja projektu możliwa jest dzięki bezpłatnej współpracy z panią Karoliną Tokarską – Trybuły. Przeprowadzi ona badania wad wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na terenie Radomia.

Fundacja „Podwójne Szczęście” czeka także na podopiecznych. Szczegóły w internecie i na Facebook'u.

Dodajmy, że fundacja działa dopiero od maja tego roku. Zapisywać dzieci do projektów można pod numerem telefonu 537 27 77 74.