RADOM
Rewitalizacja ogłasza konkurs na wyeksponowanie fragmentu średniowiecznego muru
Spółka "Rewitalizacja" zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji detalu architektonicznego na dziedzińcu wewnętrznym między kamienicą przy ul. Rynek 12 a ul. Wałową 22. Prace nadsyłać można do 25 stycznia.
Konkurs dotyczy opracowania koncepcji detalu architektonicznego na dziedzińcu wewnętrznym, który znajdzie się między kamienicą przy ul Rynek 2, a ul. Wałową 22. Działka nr ewid. 67 aktualnie jest zabudowana od północnej i południowej części działki. Budynki znajdujące się na działce są zabudową wielorodzinną i tworzą pierzeję powyższych ulic. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się:
- Muzeum im. Jacka Malczewskiego (od strony zachodniej)
- Rynek Nowego Miasta Radomia (od strony północnej)
- Zabudowa wielorodzinna ( od strony wschodniej)
- Parking i pozostałości po wałach obronnych ( od strony południowej)
- W konkursie wystartować mogą m.in. architekci, projektanci, graficy, pracownie architektoniczne i projektowe, a także studenci powyższych kierunków. Wszyscy uczestnicy muszą dysponować osobą zdolną do wykonywania pracy konkursowej. Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli uczestnik wykaże, że w składzie zespołu projektowego znajduje się co najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, zgodnie z prawem - wyjaśnia Włodzimierz Konecki - prezes spółki "Rewitalizacja".
Część opisową należy przygotować w języku polskim w formacie A4 w ilości maksymalnie 3 zszytych stron (w tym 1 strona stanowi pomniejszenie do formatu A4 planszy graficznej). Część opisowa powinna zawierać zwięzłe uzasadnienie projektowanych rozwiązań ze szczególnym uwzględnieniem elementów trudnych do przedstawienia lub nie przedstawionych w części graficznej. Rozwiązania konkursowe powinny zawierać kalkulację kosztów inwestycji w ramach części realizacyjnej konkursu. Należy określić metodę obliczenia szacunkowych kosztów i przyjęte parametry będące podstawą obliczeń. Uczestnicy konkursu składają prace konkursowe. Część opisową i rysunkową należy przedstawić dodatkowo w formie zapisu elektronicznego na płycie CD lub DVD lub pamięci USB, która powinna być złożona z zamkniętej, odrębnej kopercie, oznaczonej tak jak praca konkursowa. Wersja elektroniczna opracowania powinna zawierać:
- teksty w formacie DOC zgodne z programem Microsoft Word 2003
- plansze projektu w formacie PDF lub TIF, w rozdzielczości 150 DPI
- wizualizacje/rysunki w formacie cyfrowym (np. JPG, PNG, TIFF), w rozdzielczości umożliwiającej druk A3 przy rozdzielczości 300 DPI).
Ocena prac konkursowych dokonywana będzie wyłącznie w oparciu o ich treść. Prace konkursowe będą oceniane przez Sąd konkursowy wedle następujących kryteriów:
- Poziom merytoryczny i zgodność pracy konkursowej z zakresem zawartym w regulaminie
- Walory estetyczne, funkcjonalne i atrakcyjność przedstawionej koncepcji
- Koszt realizacji i realność przedstawionej koncepcji.
Wskazanym wyżej kryteriom przyznaje się takie samo znaczenie. W każdym kryterium praca konkursowa może otrzymać maksymalnie 25 punktów. Maksymalna ilość punktów przyznana za opracowanie pracy konkursowej wynosi 75 punktów. Rozstrzygnięcia Sądu konkursowego zapadną w drodze głosowania, a w przypadku równej liczby głosów, decydujący głos będzie miał Przewodniczący Sądu Konkursowego.
W konkursie przewidziano nagrodę główną w wysokości 3 tysięcy zł oraz dwa wyróżnienia po 1000 zł. każde. Zwycięzca konkursu otrzyma dodatkowo zaproszenie do wykonania dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji założenia konkursowego.
Pracę konkursową należy składać osobiście, pocztą lub poprzez firmę kurierską, w siedzibie spółki "Rewitalizacja" do poniedziałku, 25 stycznia do godz. 15.00.
Regulamin wraz z załącznikami oraz szczegółowe informacje dostępne są tutaj.