RADOM
Kontroluj swój stan zdrowia na izolacji i przyczyń się do rozwoju badań
Osoby zakażone koronawirusem mogą samodzielnie w domu kontrolować swoje parametry. Pomogą w tym aplikacja AIDMED i urządzenie dostępne w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.
W projekcie mogą wziąć udział osoby, które mają dodatki wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.
Jeśli masz dodatni wynik wymazu i jesteś skierowany na izolację domową możesz badać swoje parametry we własnym domu przez 10 dni. Badane są: oddech, ruchomość klatki piersiowej, kaszel, EKG, saturacja, a wyniki będą widoczne na twoim telefonie w aplikacji AIDMED. Pomiary są też obserwowane przez badaczy uniwersytetu medycznego - mówi Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
Do badania wykorzystywane jest urządzenie, które można otrzymać w szpitalu na Józefowie na czas badania.
Po przeszkoleniu przez personel badanie będziesz wykonywać w domu 3 razy dziennie przez okres 15 min, w godzinach, które sam wcześniej ustalisz. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości w parametrach natychmiast kontaktują się z tobą pracownicy i ustalają sposób pomocy - tłumaczy Karolina Gajewska.
Chętni do udziału w badaniu mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem telefonu 48 361 48 92 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00.
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny jest jednym z z pięciu ośrodków badawczych w Polsce, który bierze udział w projekcie pt. "System wspomagający zdalną diagnostykę pacjentów leczonych w warunkach domowych, umożliwiający wykrywanie nagłego zaostrzenia się objawów COVID-19 na bazie metod sztucznej inteligencji" prowadzonym przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie finansowany przez Agencję Badań Medycznych.
Sprzęt można odebrać ze szpitala po uprzednim umówieniu się z pracownikiem placówki pod numerem tel. 48 361 48 92 oraz telefonicznym instruktażu właściwego korzystania ze sprzętu. Może go odebrać osoba bliska, członek rodziny osoby zakażonej z ujemnym wynikiem na obecność wirusa SARS-CoV-2. Istnieje możliwość dowiezienia urządzenia przez naszego pracownika przed drzwi osoby zakażonej.
Pacjenta będzie nadzorował koordynator programu podczas pierwszego uruchomienia urządzenia oraz współpracował przy kolejnych etapach badania. Rejestrator AIDMED ONE w systemie teleinformatycznym AIDMED Health/Cloud ułatwi lekarzowi prowadzącemu/specjaliście ochrony zdrowia obserwować stan zdrowia osoby badanej i w razie potrzeby przesłać alert do ośrodka monitorującego w celu udzielenia teleporady lub konsultacji stacjonarnej, czy wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia.