Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

RADOM

Firmy dostaną pieniądze za nowych pracowników

wtorek, 08 lutego 2022 14:09 / Autor: Monika Nowakowska
Firmy dostaną pieniądze za nowych pracowników
foto: pixabay
Monika Nowakowska

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu rusza z nowym pilotażowym programem „Wracam do pracy” - w jego ramach firmy z Radomia będą miały szansę na dofinansowanie do zatrudnienia nowych osób.

Adresatami projektu są osoby, które – po dłuższej przerwie – chcą podjąć zatrudnienie. Formalności leżą po stronie pracodawcy. To on składa wniosek i określa warunki, które powinien spełnić potencjalny pracownik.

– Zatrudniający może liczyć na wymierne korzyści – zapewnia dyrektor PUP w Radomiu Sebastian Murawski:

– Przez pierwsze dziewięć miesięcy finansujemy koszt zatrudnienia pracownika w kwocie 3 tysięcy 300 złotych. Następnie pracodawca będzie miał obowiązek zatrudnienia na co najmniej trzy miesiące tej osoby już z własnych środków. Jeżeli zechce zatrudnić ją na dłużej, dostanie dodatkowo bonus w postaci 10 tysięcy złotych – tłumaczy dyrektor "pośredniaka".

Celem innowacyjnego programu pilotażowego ,, Wracam do pracy ‘’ jest zatrudnienie na co najmniej 15 miesięcy konkretnej grupy bezrobotnych. Chodzi o osoby wyłączone z rynku pracy z powodu opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi czy seniorami oraz kobiety, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka.- Najliczniejszą grupę bezrobotnych stanowić prawdopodobnie będą kobiety, które szukają zatrudnienia po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim lub wychowawczym:

Uczestników projektu będzie wyszukiwał Dział Pośrednictwa Pracy PUP w Radomiu. Ale mogą je też zgłaszać sami przedsiębiorcy - tłumaczy dyrektor:

W statystykach Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu z końca października 2021 roku było prawie 3 tysiące kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka.

Jeżeli projekt pilotażowy sprawdzi się w Radomiu, mógłby w przyszłości być realizowany w innych miastach.

Koszt przedsięwzięcia to prawie 1 milion 200 tysięcy złotych.