Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszka Ksawera Cabrini, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 grudnia 2024

Policja

Ostatni dzwonek, aby skorzystać z kursów zmniejszających ilość punktów karnych na starych zasadach

czwartek, 15 września 2022 12:02 / Autor: Magdalena Król
Ostatni dzwonek, aby skorzystać z kursów zmniejszających ilość punktów karnych na starych zasadach
fot. Mazowiecka drogówka/Facebook
Magdalena Król

Jeszcze tylko w piątek, 16 września, będzie można wziąć udział w szkoleniach, które zmniejszają ilość punktów karnych, na starych zasadach. Od 17 września punkty będą kasowały się automatycznie co dwa lata. Do tej pory kasowały się co rok.  A jakie będą jeszcze zmiany?

Szkolenia te organizuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. W szkoleniu mogą uczestniczyć kierowcy, którzy otrzymali nie więcej niż 24 punkty karne. Sześciogodzinny program szkolenia obejmuje zagadnienia, które dotyczą m.in. przyczyn wypadków drogowych na tle poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

- To są kursy podczas, których psycholog transportu mówi o różnego rodzaju zagrożeniach na drodze i są to też wykłady oraz prelekcje z policjantem ruchu drogowego, gdzie poruszana jest tematyka głównych przyczyn zdarzeń drogowych, pokazywane są filmy instruktażowe, pokazywane są zdjęcia z różnych zdarzeń, tak by ci kierowcy byli uświadomieni, że problem na drodze nadal jest, a przez ich popełniane błędy, dokładają tę niechlubną cegiełkę - mówi mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Natomiast po 17 września kurs reedukacyjny będzie trwał 28 godzin przez cztery dni w formie wykładów i warsztatów. Do tej pory kurs trwał jeden dzień, zagadnienia były podzielone na 6 tematów, które trwały około godziny. Kursy będą organizować wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. A zagadnienia obejmą m.in.: przedstawienie skutków wypadków drogowych, wpływu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu na funkcje percepcyjne kierującego oraz psychologiczne aspekty kierowania pojazdem.