RADOM
Fabryka Broni "Łucznik" i Politechnika Warszawska zacieśniają więzi
Współpraca Fabryki "Łucznik" - Radom z Politechniką Warszawską zapoczątkowana w 2021 roku wkracza na kolejny etap. W ostatnim czasie doszło do spotkania zarządu radomskiej firmy wraz z kadrą naukową Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Warszawskiej. Miało ono na celu wymianę informacji i organizację specjalistycznych kursów dla studentów i absolwentów uczelni.
– Współpraca świata nauki i biznesu to naturalny czynnik rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw. Kooperacja naszej firmy z naukowcami z Politechniki Warszawskiej pozwala rozwijać nasze produkty i wprowadzać innowacje do Sił Zbrojnych RP. Fabryka Broni pogłębia dziś współpracę z wybitnymi specjalistami i liczymy, że dzięki temu uda nam się udoskonalić procesy konstrukcyjne i produkcyjne naszych wyrobów – mówił dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom
Podczas spotkania prezes radomskiego przedsiębiorstwa przekazał na ręce dziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego PW prof. dr hab. inż. Tomasza Chmielewskiego, kluczowe produkty radomskiego zakładu, takie jak: karabinek automatyczny MSBS GROT, karabinek samopowtarzalny MSBS GROT, karabinek szturmowy Beryl M96 i pistolet samopowtarzalny VIS.
– Do tej pory brakowało nam najnowszego, aktualnego uzbrojenia żołnierzy polskich. Dzięki Fabryce Broni w Radomiu nasi studenci będą mogli zapoznać się z najnowszymi polskimi konstrukcjami, testować je i porównywać z innymi. Jesteśmy też przekonani, że zarówno nasze spostrzeżenia dotyczące produktów Fabryki Broni jak i wiedza z zakresu zarządzania inżynierią produkcji będą stanowić istotny wkład w dalszy rozwój polskiej myśli zbrojeniowej. – powiedział Kierownik Zakładu Mechaniki i Techniki Uzbrojenia Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. prof. PW Mariusz Magier.
Broń ma służyć warszawskiej uczelni do realizacji celów dydaktycznych i badawczych, tym samym prowadząc do stałego rozwoju i udoskonalania uzbrojenia Sił Zbrojnych RP.