Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Serwulus
Dziś jest: Poniedziałek, 23 grudnia 2024

RADOM

Rok 2022 w radomskiej oświacie

wtorek, 27 grudnia 2022 18:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
Rok 2022 w radomskiej oświacie
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

To nie był łatwy rok. Problemów nie brakowało, ale są też powody do radości. Pora na podsumowanie!

Dla radomskiej oświaty jednym z ważniejszych wyzwań było w mijającym roku zapewnienie w szkołach i przedszkolach miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Udało się. Stworzyliśmy zarówno oddziały przygotowawcze jak i miejsca w oddziałach ogólnodostępnych-mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska:

W dalszym ciągu zmagamy się z problemem niedofinansowania oświaty. Subwencja z budżetu państwa w coraz mniejszym stopniu pokrywa koszty. Od 2015 roku władze Radomia musiały do oświaty dołożyć z własnych środków ok. 1,4 mld zł. To tyle ile wynosi roczny budżet naszego miasta-zauważa Katarzyna Kalinowska:

Są też powody do zadowolenia! Mimo finansowych ograniczeń władze Radomia inwestują w oświatę. W tym roku zostało oddane do użytku nowe przedszkole w budynku dawnego gimnazjum nr 11 przy ul. Kujawskiej. Wkrótce przeniesie się tam także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 z ul. Toruńskiej. Zakończyła się także termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Elektronicznych. Powstało także nowe wielofunkcyjne boisko:

Cieszy też, że radomskie szkoły coraz mocniej zaznaczają swoją obecność w rankingach i zajmują wysokie miejsca w konkursach. Na przykład ostatnio VII LO im. K.K Baczyńskiego uzyskało tytuł najbardziej kreatywnej szkoły ponadpodstawowej w województwie mazowieckim-mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska:

Mijający rok to też czas niepokojów związanych z tzw. ustawą „Lex Czarnek”-zauważa wiceprezydent Katarzyna Kalinowska:

W 88 placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia uczy się ok. 36 tys. uczniów, pracuje z nimi ponad 4 tys. nauczycieli.