RADOM
Radomskie pogotowie ma 10 dezynfektorów plazmowych ambulansowych
Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała 10 dezynfektorów plazmowych ambulansowych. Powietrze w karetkach aktywowane jonizacją RCI oraz HPI zabezpiecza personel i pacjentów.
W podstawowym trybie urządzenie korzysta z promieniowej jonizacji katalitycznej (RCI) oraz jonizacji plazmowej HPI, aby stale dezynfekować powietrze i dezaktywować mikroorganizmy na powierzchniach, gdy w ambulansie są obecni ludzie.
- Dezynfektor pobiera powietrze z otoczenia, dezynfekuje je wewnątrz, a następnie generuje i wypuszcza do otoczenia jony nadtlenowe i rodniki hydroksylowe, które przeciwdziałają mikroorganizmom na powierzchniach i w powietrzu. Powietrze aktywowane jonizacją RCI oraz HPI zabezpiecza personel i pacjentów na niespotykanym dotąd poziomie. Urządzenie pozwala także na tryb ozonowania plazmowego, poza obecnością ludzi. To wysoce efektywna metoda, która dezynfekuje powietrze i powierzchnie w ambulansie docierając nawet do zakamarków i miejsc, gdzie nie dociera promieniowanie UV czy aerozol nadtlenku wodoru - mówi ratownik medyczny Radomskiej stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu Maciej Dziewit.
Sprzęt został zakupiony w ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-COV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”,realizowany przez Województwo Mazowieckie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.