Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Szpital w Krychnowicach ocieplany, ale z rosnącym długiem

czwartek, 18 grudnia 2014 15:25 / Autor:
Szpital w Krychnowicach ocieplany, ale z rosnącym długiem

Jak poinformował dyrektor szpitala psychiatrycznego w Radomiu Włodzimierz Guzowski, na koniec tego roku zadłużenie lecznicy przekroczy 21 mln zł. Nie oznacza to jednak, że pacjenci będą odprawiani z kwitkiem.

W tej chwili Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym w Radomiu negocjuje warunki kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok. Szef placówki poinformował, że NFZ zaproponował podobne warunki do tych z obecnego roku. - Od pewnego czasu prowadzimy korespondencję ws. nowych kontraktów, ale nie uzyskujemy ich z racji ograniczeń budżetowych Funduszu. Ale niezależnie od koncepcji rozwoju ochrony zdrowia psychicznego, szpitalnictwo psychiatryczne musi rozszerzać swój zakres usług, ponieważ coraz więcej osób ma kłopoty powodujące konieczność leczenia w naszym szpitalu - powiedział dyrektor szpitala.
Dodał jednocześnie, że liczy też na dodatkowe wsparcie finansowe z budżetu województwa mazowieckiego.

Podczas konferencji prasowej poinformowano jednocześnie, że szpital jest obecnie w trakcie realizacji projektu termomodernizacji jednego z budynków lecznicy - Pawilonu nr 1.
Celem tego projektu jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także poprawa komfortu pacjentów.
Dobiega końca realizacja pierwszego etapu modernizacji szpitala. Udało się już ocieplić część elewacji oraz zadaszenie. Wymieniona została także stolarka okienna. Do końca przyszłego roku będzie dodatkowo zamontowane oświetlenie typu LED, dzięki czemu będą możliwe oszczędności energii elektrycznej. Wymienione mają zostać także grzjeniki.

Ze wstępnych szacunków wynika, że uda się zaoszczędzić ok. 70 procent dotychczasowych kosztów energii.
Wartość projektu wynosi ok. 2 mln 670 tys. zł. Blisko 90 proc. wartości inwestycji pokrywana jest z tzw. Funduszy Norweskich. Pieniądze z tego źródła otrzymały jedynie trzy lecznice w woj. mazowieckim i kilkanaście w całej Polsce.